ОРГАНИЗОВАО ПРОСТИТУЦИЈУ СА ПРЕНОЋИШТЕМ? Лисице за Љубишу Васића, власника ноћног бара, и конобара Ј. Ј. у селу Михајловац
ЉУБИША Вaсић (55), власник ноћног бара у селу Михајловац код Смедерева, приведен је након што је полиција током викенда упала у његов локал и затекла неколико "сексуалних радница". Осим власнику, лисице на руке су стављене и конобару Ј. Ј. (62), а обојица се сумњиче за трговину људима.
Љубиша Васић / приватна архива
Како наводе у Вишем јавном тужилаштву у Смедереву, после акције полиције, двојица осумњичених су саслушана у тужилаштву, након чега им је одређен притвор до 30 дана да не би утицали на сведоке, али и да не би поновили кривично дело.
- Осумњиченима се ставља на терет да су у једном угоститељском објекту, у близини Смедерeва, искоришћавањем тешких прилика, држали и наводили на проституцију неколико жена - наводи Иван Конатар, виши јавни тужилац.
Како смо сазнали, у локалу су затечене три жене за које се сумња да су продавале сексуалне услуге гостима.
Полиција је прикупила доказе, а истрагом која ће уследити требало би да буде установљено да ли је у бару било организоване проституције.
Иначе, ово није први пут да у бар у Михајловцу улази полиција. Власник је већ хапшен због истог дела, а локал је затваран више пута.
Тако је 2010, због посредовања у проституцији, Васић осуђен у Основном суду у Смедереву на годину и четири месеца затвора. Тада је ухапшен у свом бару са још три конобара и осам девојака. Годину дана пре тога, такође је био под истрагом због организовања проституције, а у акцији полиције приведено је девет девојака. Тада му је изречена забрана рада локала у трајању од годину дана.
Бар је отворен две године касније, а на друштвеним мрежама рекламирао се као клуб "Нина са преноћиштем".
ОДУЗЕТО И 230.000 ДИНАРА
ПОЛИЦИЈСКА управа Смедерево саопштила је да је од осумњичених одузела и 230.000 динара, који је, како се сумња, стечен подвођењем девојака. Гости су, како се сумња, по претходном договору, део новца плаћали радницима објекта за коришћење соба на спрату, до којих се долазило скривеним пролазом, а остатак девојкама које су пружале сексуалне услуге, наводи се у саопштењу.
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (0)