У ЛУЦИ ПРАХОВО ЗАПЛЕЊЕНО 50 ТОНА ЦИГАРЕТА: Највећа заплена у историји царинске службе
СЛУЖБЕНИЦИ Управе царина пресекли су још један организовани ланац нелегалне трговине акцизним производима.
Фото: Управа царина
Цариници су у Луци Прахово код Неготина запленили 50 тона непријављених цигарета разних робних марки што је и највећа заплена цигарета у историји царинске службе.
Током акције која је 24. маја кулминирала запленом три бродска контејнера у праховској луци, цариницима су подршку пружили Министарство унутрашњих послова Републике Србије и инострани партнери који се баве сузбијањем кријумчарења.
Фото: Управа царина
- Цео случај откривен је након што је товар камионима ушао у Србију из Црне Горе са намером да транзитира бродским путем ка Румунији, али се након иступа ка тој суседној земљи убрзо опет волшебно појавио на царинском подручју Републике Србије не пријављујући претходно робу коју превози – наводе у Управи царина.
Фото: Управа царина
У току је детаљан преглед заплењеног товара од 50 тона, односно 40 милиона комада нелегалних цигарета.
У Управи царина наводе да су на овом случају ангажовали целокупно своје расположиво људство и да је у току детаљна контрола која због величине товара може да потраје и до 24 часа, али да ће о прецизној количини кријумчарених цигарета обавестити јавност чим детаљан преглед буде био окончан.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)