БАЦИЛИ БОМБУ У ДВОРИШТЕ НА ЛЕКИНОМ БРДУ: Починиоци пронађени у сарадњи са грађанима и ухапшени

24. 06. 2022. у 09:36

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова у Београду, у сарадњи са полицијским службеницима у Шапцу, уз помоћ грађана пронашли су и ухапсили Д. В. (1995) и С. С. (1998) због постојања основа сумње да су извршили кривична дела недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја и изазивање опште опасности.

БАЦИЛИ БОМБУ У ДВОРИШТЕ НА ЛЕКИНОМ БРДУ: Починиоци пронађени у сарадњи са грађанима и ухапшени

Фото: Shutterstock/Илустрација

Како се сумња, они су 9. маја у вечерњим часовима активирали и бацили експлозивну направу у двориште једне куће на Лекином брду у Београду и побегли.

Том приликом причињена је материјална штета и није било повређених особа.

Осумњиченима је одређено задржавање до 48 часова и они ће, уз кривичну пријаву, бити приведени Вишем јавном тужилаштву у Београду, наводи се у саопштењу МУП-а.

Експлозија је била одјекнула у Улици Људевита Посавског, где су гелери након експлозије изазвали оштећења на паркираном возилу и оближњој шупи.

Незванично се сумња сумња се да је у питању било застрашивање особе која живи у близини те куће, а не власника у чије двориште је бачена бомба. Иначе, супруга власника куће пријавила је пре неколико дана да је у дворишту пронашла бомбу која није експлодирала.

БОНУС ВИДЕО: СНИМАК ПОЛИЦИЈСКЕ АКЦИЈЕ У БЕОГРАДУ: Ухапшени макрои, погледајте како су им ставили лисице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ: Пут одрживог развоја