ЈОЛИЋУ ПРИПИСУЈУ МАЛТРЕТИРАЊЕ АЛБАНСКИХ ЦИВИЛА: Специјално тужилаштво у Приштини подигло оптужницу против још једног Србина
СПЕЦИЈАЛНО тужилаштво у Основном суду у Приштини подигло је оптужницу против Часлава Јолића из Ђураковца код Истока, због како се наводи у оптужници, основане сумње да је починио кривично дело “ратни злочин против цивилног становништва” током сукоба на Косову и Метохији 1998 и 1999 године.
фото Д.З.
Он се према наводима тужилаштва терети да је у „периоду од јануара 1998. до 21. јуна 1999. године, на територији општине Исток, у саизвршилаштву, противно међународном праву, вршио тортуру над двојицом албанских цивила.
Иначе, Јолића су припадници косовске полиције ухапсили 2. јуна ове године у Истоку док је обављао административне послове, од када се налази у притвор. По његовом хапшењу Канцеларија за Косово и Метохију се огласила и навела у саопштењу да је Јолићу обезбеђена правна заштита.
- Часлав је отац четворо деце са боравиштем у централној Србији, који је годинама одлазио на Косово и Метохију и пуне 23 године није имао никакав проблем да уђе или борави на простору КиМ, када је ухапшен и спроведен у Приштину под сумњивим изговорима и околностима. Он је отишао са обави одређене послове из оставинске расправе након смрти оца када је напрасно ухапшен по недавној оптужници, што баца посебно светло на његов случај - наведено је у саопштењу Канцеларије за КиМ.
Из Канцеларије су навели да је случај Часлава Јолића шести по реду случај да се Срби преко ноћи окривљују за наводне ратне злочине, по исказима сведока који се појављују после 20 и више година од наводно учињеног дела, а у време када окривљени најчешће потражују своја законита права и имање на Косову и Метохију.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.
01. 04. 2026. у 22:03
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)