ЏИПОВИМА ОЕБС-а ПРЕВОЗИЛИ ДРОГУ СА КОСОВА У БЕОГРАД: Подигнута оптужница против петорице шверцера кокаина

С. Ј. М.

23. 12. 2022. у 10:44

ВИШЕ јавно тужилаштво у Београду подигло је оптужницу против петорице припадника криминалне групе због кријумчарења наркотика са територије Косова и Метохије, од којих је приликом хапшења 16. септембра ове године у Земуну заплењено укупно 44,8 килограма марихуане.

ЏИПОВИМА ОЕБС-а ПРЕВОЗИЛИ ДРОГУ СА КОСОВА У БЕОГРАД: Подигнута оптужница против петорице шверцера кокаина

Фото И. Маринковић

Опојну дрогу осумњичени су од КИМ до Београда, како се сумња, превезли у возилу марке шкода октавија беле боје, са дипломатским ознакама мисије ОЕБС.

Због сумње да су извршили кривично дело неовлашћена производња и стављање у промет опојних дрога оптужени су Доми А. (42), Газменд К. (41), Дардан М. (49) из Приштине, као и двојица Београђана Иван Ж. (23) и Стефан М. (29).

Доми А. и Дардан М. терете се и за кривично дело неовлашћено држање опојних дрога.

Сумња се да је Доми А. у касети "шкоде" држао 32,2 грама кокаина за личну употребу, док је Дардан М. 0,94 грама исте дроге држао у торбици.

Оптужница је предата Вишем суду у Београду на одлуку о потврђивању.

Тужилаштво је предложило суду и да свим осумњиченима продужи притвор да не би у кратком временском периоду поновили кривично дело.

Сумња се да су Доми А., Газменд К. и Дардан М. кренули са територије КиМ ка Београду у поменутој шкоди са дипломатским ознакама мисије OSCE, па су се око 11.30 на паркингу на Булевару Зорана Ђинђића на Новом Београду нашли са Иваном Ж. (23) и Стефаном М. (29) и предали им 29,9 килограма марихуане, а потом се разишли. 

Одмах потом ухапшени су Иван Ж. и Стефан М., док су се остала тројица, уочивши полицију, удаљила својим возилом до паркинга у Улици Августина Нета.

На паркингу је Газменд К. изашао из возила и из гепека извадио џак са 14,9 килограма марихуане, у ком моменту су возилу осумњичених пришли полицијски службеници и лишили их слободе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (5)

ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...