МАЛОЛЕТНИЦИ ЗАПАЛИЛИ ЦРКВУ У ПРИЗРЕНУ: Косовска полиција тврди да је идентификовала починиоце

Танјуг

19. 04. 2023. у 21:43

КОСОВСКА полиција је саопштила да су идентификована три малолетника која су признала да су починила кривично дело подметања пожара на врата цркве Светог Пантелејмона у Призрену.

МАЛОЛЕТНИЦИ ЗАПАЛИЛИ ЦРКВУ У ПРИЗРЕНУ: Косовска полиција тврди да је идентификовала починиоце

Фото: Принтскрин/ Kosovo Police

Из Косовске полиције наводе да су за подметање пожара идентификована три малолетна лица, двојица петнаестогодишњака и један тринаестогодишњак.

-Осумњичени су саслушани у присуству социјалног радника и браниоца. Исти су признали кривично дело. У консултацији са притворским тужиоцем, тројица осумњичених малолетника пуштени су на слободу у редовном поступку, наводи се у саопштењу косовске полиције.

У ноћи између Васкршњег понедељка и уторка непозната лица бацила су Молотовљев коктел на малу градску цркву Св. Пантелејмона у Призрену, саграђену у четрнаестом веку, у насељу Поткаљаја.

Ватра је угашена интервенцијом случајног пролазника.

Унутрашњост цркве Светог Пантелејмона била је запаљена и у мартовском погрому 2004. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (3)

ХАОС! Син легенде прешао из Звезде у Партизан и поручио: Опростите ми моју ружну прошлост!