ОБИЈЕНА СРПСКА ШКОЛА КОД КОСОВСКЕ КАМЕНИЦЕ: Провалници покушали да изазову пожар
НЕПОЗНАТЕ особе ноћас су обиле школу, издвојено одељење ОШ „Десанка Максимовић“ у насељу Босце, у општини Косовска Каменица и покушале да изазову пожар уз помоћ плинске боце, саопштила је Канцеларија за Косово и Метохију.

Фото: Профимедиа/Илустрација
Мештане села је узнемирила ова вест, а полиција и ватрогасци изашли су на лице места да изврше увиђај.
-Овај напад на српску образовну институцију долази у тренутку пренаглашених тензија у српским срединама на КиМ и удара на наше најмлађе, што јасно указује да насилницима ништа није свето и не бирају средства да српском народу на најстрашнији начин укажу да им је безбедност угрожена“, наводи се у саопштењу.
Канцеларија за КиМ указује да је забрињавајуће „што албански политичари не користе језик мира и толеранције већ својим изјавама од Срба праве легитимне мете, што хулиганима даје подстрек за нападе“.
Напад на школу је пријављен полицији и Канцеларија за Косово и Метохију очекује да изгредници буду откривени и санкционисани.
sputnikportal.rs
Препоручујемо

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ШОКАНТНИ ДЕТАЉИ УБИСТВА ХРВАТСКОГ ПОЛИТИЧАРА Закуцали се у њега колима, па га изрешетали - смрт насред пута и тројица ухапшених (ВИДЕО)
"УСЛЕДИЛА је брза интервенција полиције током које је пронађен 33-годишњак, након чега су ухваћене још две особе."
24. 09. 2025. у 13:56
Коментари (0)