УХАПШЕН ВЛАСНИК ТУРИСТИЧКЕ АГЕНЦИЈЕ ИЗ НОВОГ САДА: Узимао новац за путовања, кеш задржавао за себе - цифра милионска
ПО налогу Основног јавног тужилаштва у Новом Саду, данас је ухапшен власник туристичке агенције „Сити травел“, и њему је, како је „Новостима“ речено у овом тужилаштву, одређено задржавање до 48 сати.

Фото: Профимедиа/Илустрација
По пријему више поднесака и кривичних пријава поднетих од стране више грађана у којима се указивало да су оштећени од стране туристичке агенције „City travel“, ово тужилаштво је, како наводе, у сарадњи са Полицијском управом у Новом Саду, на основу до сад утврђених чињеница и околности, те прикупљених доказа, наложило да се осумњичени Г. П. лиши слободе и задржи у трајању од 48 часова ради саслушања у Основном јавном тужилаштву у Новом Саду, због основане сумње да је извршио продужено кривично дело преваре из члана 208 став 4 у вези са ставом 1 и чланом 61 Кривичног законика. Именовани је лишен слободе дана 10. 8. 2023. године, све даље радње ће се предузимати у најкраћем року и у складу са законом.
- Све даље радње ће се предузимати у најкраћем року у складу са законом – навели су за наш лист у Основном јавном тужилаштву. - С обзиром на то да се грађани још увек обраћају Полицијској управи у Новом Саду и овом тужилаштву поводом наведених догађаја, тачан број оштећених још увек није утврђен.
Како смо раније писали, туристи који су са овом туристичком агенцијом требали да ових дана отпутују на летовање у Шпанију, Грчку и Турску, прошле суботе, односно 5. августа у преподневним сатима су преко СМС поруке обавештени да је агенција затворена због финансијских проблема и да престаје са радом, и због тога је више грађана остало без новца и летовања.
Револтирани новонасталом ситуацијом, многи су одмах одлучили да случај пријаве полицији, а колики је тачан број преварених за сада није познато. Према неким незваничним информацијама, помиње се цифра од око 50 ојађених туриста који неће отпутовати на плаћено летовање.
БОНУС ВИДЕО: Објављен снимак хапшења убице из Земуна и његових саучесника
Препоручујемо

БОЛЕСТ ГА ЈЕ ПРОМЕНИЛА: Самарџић искрено о аутоимуном обољењу које углавном напада жене
10. 08. 2023. у 07:56

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви
ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.
30. 05. 2025. у 14:42

"ОЛ СТАР" СЕ МЕЊА ИЗ КОРЕНА, Никола Јокић ће добити прилику да заблиста као никада! (ВИДЕО)
НБА лига је донела одлуку да из корена промени формат "ол-стар" меча, потврдио је комесар лиге Адам Силвер.
04. 06. 2025. у 21:50

УЧЕНИЦИ БИЛИ ЗАБЕЗЕКНУТИ: Шта је наставница обукла - одмах је сликали, фотке су обишле свет
НАСТАВНИЦА Вероника Дукју потрудила се да визуелизује своју лекцију из анатомије. Њен потез одушевио је хиљаде корисника друштвених мрежа, на којима су се прошириле фотографије са њеног часа.
04. 06. 2025. у 10:42
Коментари (2)