ХИТНО САОПШТЕЊЕ МУП-а: Сутра опсежна међународна акција на хапшењу лица повезаних са учесталим дојавама о бомбама
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова саопштило је да се до краја сутрашњег дана очекује реализација опсежне међународне акције на хапшењу лица повезаних са учесталим дојавама о експлозивним направама у различитим образовним институцијама на територији Србије.
МУП
МУП наводи да на националном и међународном нивоу интензивно сарађује са свим релевантним институцијама на идентификацији ИП адреса пошиљалаца дојава и њихових корисника.
Додају да су ангажовали све људске и материјално-техничке ресурсе на унапређењу безбедности деце, и да у сарадњи са надлежним тужилаштвом МУП предузима активности на идентификацији и процесуирању одговорних лица.
Од почетка школске 2023/2024. године до данас, примљено је укупно 80 дојава на неколико десетина имејл адреса у различитим образовним институцијама на територији Србије, наводи се у саопштењу МУП-а.
Додаје се да су по свакој појединачној дојави полицијски службеници поступали одговорно и професионално, извршили прегледе и све неопходне провере, на основу којих је утврђено да су дојаве биле лажне.
У складу са посебним планом и програмом, полицијски службеници спровешће обуку запослених у установама предуниверзитетског и универзитетског васпитања и образовања које ће обухватити: мере контроле приступа, превентивни преглед простора установе, као и дефинисање безбедног места, по узору на позитивна искуства земаља које имају слични проблем.
Из МУП-а истичу да овакве дојаве, као врста специјалног психолошког рата, представљају покушај дестабилизације Србије и уношења панике и немира међу њене грађане.
Додају да је најважнији приоритет МУП-а безбедност деце као најосетљивије категорије и полицијски службеници истрајно ће наставити са свим активностима како би деца одрастала у сигурном и безбрижном окружењу.
У том смислу, свакодневно, од почетка школске године око 2.500 полицијских службеника обезбеђује све школе у Србији, и увек су спремни за брзо реаговање у циљу безбедности и заштите деце.
Министарство унутрашњих послова поводом учесталих дојава о експлозивним направама у различитим образовним институцијама на територији Србије ангажовало је све људске и материјално-техничке ресурсе на унапређењу безбедности деце, и у сарадњи са надлежним тужилаштвом предузима активности на идентификацији и процесуирању одговорних лица.
Од почетка школске 2023/2024. године до данас, примљено је укупно 80 дојава на неколико десетина имејл адреса у различитим образовним институцијама на територији Републике Србије. По свакој појединачној дојави полицијски службеници су поступали одговорно и професионално, извршили прегледе и све неопходне провере, на основу којих је утврђено да су дојаве биле лажне. У том смислу, свакодневно, од почетка школске године око 2.500 полицијских службеника обезбеђује све школе у Србији, и увек су спремни за брзо реаговање у циљу безбедности и заштите деце.
У складу са посебним планом и програмом, полицијски службеници спровешће обуку запослених у установама предуниверзитетског и универзитетског васпитања и образовања које ће обухватити: мере контроле приступа, превентивни преглед простора установе, као и дефинисање безбедног места, по узору на позитивна искуства земаља које имају слични проблем.
Министарство унутрашњих послова на националном и међународном нивоу интензивно сарађује са свим релевантним институцијама на идентификацији ИП адреса пошиљалаца дојава, њихових корисника, и до краја сутрашњег дана очекује се реализација опсежне међународне акције на хапшењу лица повезаних са наведеним дојавама. Овакве дојаве, као врста специјалног психолошког рата, представљају покушај дестабилизације Републике Србије и уношења панике и немира међу њене грађане. Најважнији приоритет Министарства унутрашњих послова јесте безбедност деце као најосетљивије категорије и полицијски службеници истрајно ће наставити са свим активностима како би деца одрастала у сигурном и безбрижном окружењу.
Ускоро опширније
Препоручујемо
ОГЛАСИО СЕ МУП О СПЛАВУ КОЈИ ЈЕ ПОТОНУО: Вода почела да продире у приступни део објекта
12. 12. 2023. у 09:48
ПОГЛЕДАЈТЕ АКЦИЈУ МУП-а: Овако су "пали" Новосађани - Заплењено 130 кг марихуане (ВИДЕО)
10. 12. 2023. у 15:55
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)