ПИШТОЉИ, ПРИГУШИВАЧИ, МУНИЦИЈА: Ево шта је све пронађено код ухапшених Шиптара на Мердару
СРПСКЕ службе безбедности су, заједно са Царином, спречиле још један покушај Шиптара са Косова и Метохије, да, уз помоћ страног фактора, дестабилизују Србију.
Фото: Новости
Како сазнајемо, припадници српских служби безбедности су на административном прелазу "Мердаре", ухапсили два Албанца из Приштине старости 22 и 30 година који су покушали да у централну Србију унесу већу количину наоружања.
Приликом прегледа њиховог возила, српска полиција и царина су у шупљинама седишта пронашле већу количину оружја и пригушивача умотаних у фолије.
Фото: Новости
Како сазнајемо, пронађено је и заплењено:
45 пиштоља
31 пригушивач
300 комада муниције
Фото: Новости
Сумња се да су двојица Албанаца са Косова и Метохије, уз инструкције и помоћ једне западне земље чији је званичник недавно боравио на Косову и Метохији и који свесрдно подржава независност КиМ, оружје желели да прокријумчаре једној криминалној групи у нашој земљи. Циљ им је био да изазову инциденте, угрозе безбедност наших грађана и дестабилизују Србију.
Оружје је одузето, о свему је обавештено и тужилаштво а истрага је у току.
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (1)