ИСТРАГА ПРОТИВ ТРОЈИЦЕ ВОЈНИХ СИНДИКАЛАЦА: Сумњиче се за присвајање новца и других ствари

Љ.П.

01. 03. 2024. у 19:16

ПОСЕБНО одељење за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду, донело је наредбу о спрвођењу истраге против осумњичених Н.А., Д.Т. и П.Ј. због продуженог кривичног дела проневерa у саизвршилаштву, кажњиво Кривичним закоником Републике Србије чланом 364 став 3 у вези са ставом 1 и у вези са члановима 33 и 61 Законика, казном затвора у трајању од две до дванаест година. Они се, како је саопштило Више јавно тужилаштво у Новом Саду, сумњиче да су присвојили новац и друге покретне ствари у укупном износу од 18.352.162 динара, које су им поверене у Војном синдикату.

ИСТРАГА ПРОТИВ ТРОЈИЦЕ ВОЈНИХ СИНДИКАЛАЦА: Сумњиче се за присвајање новца и других ствари

ФОТО: Љ.П.

- У сарадњи са Управом криминалистичке полиције Министарства унутрашњих послова и Пореском полицијом, осумњичени Н.А., Д.Т. и П.Ј. су ухапшени и одређено им је задржавање до 48 часова. Након што су осумњичени приведени и саслушани у Посебном одељењу за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду, на основу предлога јавног тужилаштва осумњиченима Н.А. и П.Ј. је одређен притвор до 30 дана - наводи се даље у саопштењу тужилашзва.

Више јавно тужилаштво у Новом Саду, Посебно одељење за сузбијање корупције, ће хитно и детаљно предузети све доказне радње у току спровођења истраге поводом овог догађаја, након чега ће донети даље процесне одлуке у складу са законом, о којима ће јавност бити благовремено обавештена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Kari’s on fire  – Пешић се враћа на клупу Пирота!

Kari’s on fire – Пешић се враћа на клупу Пирота!

СВУДА пођи, кући дођи – Пешић се враћа на клупу Пирота! Како Mozzart спорт сазнаје, селектор кошаркашке репрезентације Србије преузима још један важан задатак и диже цео свој родни крај на ноге! Ова одговорна дужност поверена му је у великој акцији Фондације Моззарт и КСС-а, а свечана промоција заказана је за суботу, 21. јун у 20.00 часова на Омладинском стадиону у Пироту!

19. 06. 2025. у 13:00

Коментари (0)

ЧЕДО ЗАПАДА, ПЛОД ВАРВАРСКЕ НАТО АГРЕСИЈЕ Захарова згазила лажну државу: Косово је исконска српска земља