ЛИТВАНАЦ ШВЕРЦОВАО МИГРАНТЕ: Панчевачко ВЈТ подигло оптужницу, теажи затвор за окривљеног
ВИШЕ јавно тужилаштво у Панчеву је данас Вишем суду подигло оптужницу против окривљеног М.В. (27) из Каунаса, држављанина Републике Литваније, због постојања оправдане сумње да је 10.маја у 10 часова, на граничном прелазу Ватин, у намери да себи прибави корист, покушао већем броју лица да омогући недозвољен прелаз државне границе Републике Србије са Румунијом, у чему је онемогућен од стране полицијских службеника Управе граничне полиције.

Фото: Б. Г.
Осумњиченом се ставља на терет да је у прикључном возилу теретног возила марке „ДАФ“, у посебно направљеном бункеру дубине око једног метра, сместио 23 држављана Републике Турске, укључујући четири малолетна лица, на који начин је угрозио њихов живот и здравље.
Окривљени се терети да је извршио кривично делo недозвољен прелаз државне границе и кријумчарење људи у покушају за које је прописана казна затвора у трајању од две до дванаест година.
Више јавно тужилаштво у Панчеву је у оптужници предложило да Виши суд у Панчеву продужи притвор против окривљеног због постојања околности које указују на опасност од бекства.
Такође је предложено да суд окривљеног казни по закону, изрекне му мере безбедности одузимање предмета и то теретно возило са прикључним возилом, као и да га обавеже на плаћање трошкова кривичног поступка.

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.
07. 08. 2025. у 16:00
Коментари (0)