ПРЕТУКЛИ ЉУДЕ ЗБОГ НАЦИОНАЛНЕ МРЖЊЕ: Панчевачко ВЈТ хитно тражи притвор за насилнике из Омољице

Јелисавета Љутић

11. 06. 2024. у 15:15

Више јавно тужилаштво у Панчеву је данас суду поднело оптужни предлог против окривљених Н. Р. (22), М. К. (23), Ж. М. (23) и Ф. М. (21), сви из Омољице, због сумње да су 13. априла у 1.15 часова у Панчеву, у улици Трг мученика бб, угрожавањем сигурности и употребом силе и претње изазивали националну мржњу међу народима који живе у Србији.

ПРЕТУКЛИ ЉУДЕ ЗБОГ НАЦИОНАЛНЕ МРЖЊЕ: Панчевачко ВЈТ хитно тражи притвор за насилнике из Омољице

Фото: Зоран Јовановић

Окривљени се терете да су вређали по националној основи Н. К. (38), К. Р. (45), М. В. (39) и М. К. (35), сви држављани Републике Хрватске из Загреба, да су им претили да ће да их убију.
Рукама, ногама, односно каишем задавали су ударце Н. К. и К. Р., као и оштећенима Б. Л. (38) из Панчева и М. Ц. (39) из Ниша, двојици држављана Републике Србије који су били у друштву са оштећеним држављанима Републике Хрватске, услед којих удараца су оштећени задобили лаке телесне повреде у пределу главе и тела.
Окривљенима се ставља на терет да су као саизвршиоци извршили кривично делo изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости за које је прописана казна затвора у трајању од једне до осам година.
Више јавно тужилаштво у Панчеву је у оптужном предлогу предложило да суд продужи притвор против Ж. М. због постојања особитих околности које указују да ће у кратком временском периоду поновити кривично дело, да окривљене осуди на казну затвора у трајању од по три године, као и да их обавеже на плаћање трошкова кривичног поступка.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Аддико Банк Србија остварила рекордне резултате и спровела свеобухватну трансформацију пословања