СМЕЊЕН НАЧЕЛНИК ОБЕЗБЕЂЕЊА У "ЗАБЕЛИ": Истражују се околности бекства осуђеника
СМЕЊЕН је начелник Службе за обезбеђење у Казнено-поправном заводу у Пожаревцу (Забели), Посебног одељења, и привремено је упућен на рад у други затвор, док се не утврде све чињенице и околности бекства осуђеника Д. М.
КПЗ „Забела“/Фото: Д. Новковић
У Управи за извршење кривичних санкција потврдили су смену свог службеника, због осуђеника који је побегао крајем јуна. Како наводе, због теже повреде радних обавеза и дужности покренут је дисциплински поступак против двојице припадника Службе за обезбеђење и једног запосленог у Служби за обуку и упошљавање осуђених лица.
- Сваки безбедносни пропуст ће бити најстроже санкционисан. Без обзира на то што је стража брзо реаговала и спречила покушај бекства другог осуђеника који је осуђен на казну од 20 година затвора, то не умањује значај онога што се десило. Сваки ванредни догађај крајње озбиљно схватамо и преиспитујемо како постојеће безбедносне процедуре да унапредимо - наводе у Управи.
Препоручујемо
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)