ДЕТАЉИ ОПТУЖНИЦЕ ПРОТИВ БОШКА БЕАДЕРА: Поздрави са Бежаније и 11.000 евра
БОШКО Беадер (22) , против којег је Више тужилаштво у Београду у петак подигло оптужницу за тешко убиство Јована М. на свиреп и подмукао начин 1. фебруара ове године у Борчи, сумњичи се да је пре тога од жртве тражио 11.000 евра.

Фото: Принтскрин/Фејсбук
Како се наводи у овом акту, постоји оправдана сумња да су пре убиства Бошко Беадер и његов малолетни пријатељ, против којег је поступак раздвојен, у више наврата одлазили на адресу оштећеног Јована, говорећи његовој мајци да им дугује 11.000 евра које је "узео на камату", да му пренесе да га "поздрављају са Бежаније", као и да новац потиче од продаје наркотика, да Јован мора да врати дуг, јер је изнад њих неко коме су они одговорни.
Након тога је, како се сумња, 1. фебруара 2024. године Јован позвао пријатеља Бору Ј. да заједно оду на журку код његове бивше девојке, што је он прихватио, па су се аутомобилом којим је управљао Јован одвезли у Борчу и паркирали возило у Улици Сјеверина Бјелића.
Када су изашли носећи у рукама кесе са купљеним пићима, Боро Ј. је са леђа задобио ударац у главу и ножем убод у пределу левог ручног зглоба, након чега је почео да бежи преко травнате површине, док је Јован дозивао: "Упомоћ, полиција!".
Беадер и малолетник са њим су тада Јовану задали велики број убодих рана ножевима у пределу врата и трупа, и то када оштећени није очекивао напад, када је изашао из возила носећи кесе са пићима у рукама, неспреман да се брани. Јован је преминуо на лицу места, док су Беадер и малолетник побегли, а ножеве одбацили у оближњи канализациони шахт, где су их накнадно пронашли полицијски службеници.
Тужилаштво је уз оптужницу предложило Вишем суду да окривљеном продужи притвор да не би поновио кривично дело у кратком временском периоду.

ТРЕНУТАК КАДА ЈЕ КИЈЕВ УТОНУО У ТАМУ: Више од пола града без струје услед руског масовног напада (ФОТО/ВИДЕО)
РУСКЕ ракете и дронови у петак ујутру погодили су енергетску инфраструктуру и стамбена подручја широм Украјине, усмртивши седмогодишњег дечака у Запорожју и оставивши више од половине Кијева без струје, саопштили су украјински званичници, пише Кијев пост.
10. 10. 2025. у 07:34

БРИТАНЦИ У СТРАХУ: "Испливали тајни документи, Путин планира нуклеарни напад на 32 локације у Европи"
КАКО страхови од претње коју Русија представља европској безбедности настављају да расту, забринутост због ширег конфликта и нуклеарног оружја и даље тиња. Владимир Путин редовно маше "нуклеарним сабљама" од како је Русија у фебруару 2022. напала Украјину, упозоравајући Запад због његове подршке Кијеву, пише британски Express.
08. 10. 2025. у 07:55

"ОТЕЋЕ ВАМ ДЕЦУ! Мирјана Бобић Мојсиловић упозорила родитеље
"ЗАТО, родитељи, док још није касно, зграбите своју децу и забавите их сами!"
09. 10. 2025. у 10:15
Коментари (0)