УХАПШЕНЕ 44 ОСОБЕ ЗБОГ ТРГОВИНЕ НАРКОТИЦИМА: Заплењено више од 33 килограма опојних дрога
ПО налогу Вишег јавног тужилаштва у Београду у периоду од 14. до 25. јула 2024. године припадници Министарства унутрашњих послова РС ухапсили су укупно 44 лица због трговине наркотицима и недозвољеног држања оружја и експлозивних материја и запленили више од 33 килограма различитих врста опојних дрога.
Фото: Shutterstock/Илустрација
У наведеном периоду Због кривичног дела Неовлашћена производња и стављање у промет опојних дрога из члана 246 став 1 Кривичног законика задржано укупно 34 лица од којих је одузето више од 8.8 килограма опојне дроге кокаин, 21 килограм канабиса, 1.6 литара дроге за силовање ГБЛ, 1.4 килограма, 240.000 таблета лека за смирење ривотрил.
Због кривичног дела из Недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја из члана 348 став 1, 3 и 4 КЗ слободе је лишено 6 лица од којих су укупно одузета 3 пиштоља, једна аутоматска пушка, око 200 комада метака, 12 килограма експлозива и једна бомба.
Због кривичног дела Неовлашћено држање опојних дрога из члана 246а став 1 КЗ процесуирана су 4 лица.
Главни јавни тужилац ВЈТ у Београду Ненад Стефановић сматра да се добри резултати у борби против трговине наркотицима постижу захваљујући координираној и синхронизованој сарадњи припадника МУП-а и јавних тужилаца ВЈТ у Београду.
Стефановић је поручио да се на територији главног града наставља обрачун са свим облицима криминала, са акцентом на сузбијању трговине опојним дрогама и нелегалним ношењем ватреног оружја и муниције.
БОНУС ВИДЕО: БАГЕР УСМРТИО БИЦИКЛИСТУ У КИКИНДИ: Трагедија се догодила на улици, увиђај још у току
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)