ПЕЈОВИЋ ОСЛОБОЂЕН ЗА ПРОГАЊАЊЕ ДЕВОЈКЕ: Није могао да прихвати раскид, слао јој поруке са 49 различитих бројева телефона
ТРЕЋИ основни суд у Београду данас је ослободио Филипа Пејовић (34) који се теретио да је прогањао бившу девојку Горану Вукмировић.

Фото: Shutterstock/Илустрација
Истом одлуком њему је укинут притвор и он ће бити пуштен на слободу. С друге стране, Тужилаштво има право жалбе на првостепену одлуку суда вишој инстанци, тим пре јер је тражило да Пејовић буде осуђен на казну затвора у трајању од једне године и 6 шест месеци и да му се изрекне мера безбедности забрана приближавања и комуникације са оштећеном у трајању од три године.
Подсетимо, син Луке Пејовића, који је убијен у Београду 2000. године, био је оптужен да је од новембра прошле године до 18. априла, када је и ухапшен, извршио кривично дело прогањање.
То је учинио тако што је упорно покушавао да успостави контакт са бившом девојком непосредно и путем средстава комуникације.
Наиме, како су својевремено навели из Тужилаштва, он је после раскида с девојком, који није хтео да прихвати, оштећену готово свакодневно, а некад и више пута у току дана позивао телефоном. Такође, слао јој је СМС, као и поруке преко апликација "Ватсапа", "Вајбера" и "Инстаграма", а са 49 различитих телефонских бројева!
У њима је молио девојку да се виде, попричају, тражио је да га одблокира на телефону. На крају, почео је да јој и шаље претеће поруке.
Тужилаштво је у својој оптужници тврдило и да је Пејовић своју бившу сачекивао и у близини радног места, што је учинио и 21. марта, када га је она из аутомобила у којем је била, приметила како је прати. Тада га је и пријавила полицији, тврдећи да страхује за своју безбедност.
БОНУС ВИДЕО: Ухапшена четворка која је планирала напад на полицију на протесту у Београду
Препоручујемо

ЕВО КО ЈЕ СРБИН УБИЈЕН У ШПАНИЈИ: Министар Дачић потврдио да је ликвидиран наш држављанин
14. 08. 2024. у 15:25 >> 15:37

МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље
ВЛАДА Молдавије донела је одлуку о привременом ограничењу увоза шећера из Србије, уз образложење да на тај начин жели да заштити домаћу производњу и стабилизује тржиште.
10. 10. 2025. у 13:22

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: "Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима"
РУСКЕ оружане снаге током ноћи извеле су масовни напад на енергетске објекте који напајају војно-индустријски комплекс Украјине, саопштило је Министарство одбране Русије.
10. 10. 2025. у 14:48

"ОТЕЋЕ ВАМ ДЕЦУ! Мирјана Бобић Мојсиловић упозорила родитеље
"ЗАТО, родитељи, док још није касно, зграбите своју децу и забавите их сами!"
09. 10. 2025. у 10:15
Коментари (0)