ОДЛАГАЛИ ОТПАД НА ДИВЉИМ ДЕПОНИЈАМА: Подигнута оптужница против тројице мушкараца, "зардаили" више од 1.5 милиона
Пред Посебним одељењем за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду саслушани су запослени у привредном друштву “Градња коп” због сумње да су кршењем прописа о одлагању комуналног отпада прибавили противправну имовинску корист већу од 1.5 милиона динара.

Д.Н.
Осумњичени Александар В, Марко Н. и Радиша С. су на саслушању искористили су своје законско право да не износе одбрану.
Након саслушања тужилаштво је предложило судији за претходни поступак Вишег суда у Београду да свој тројици осумњичених одреди притвор да не би утицали на сведоке и да не би поновили кривично дело у кратком временском периоду, а Радиши С. и због опасности од бекства.
Александар В, Марко Н. и Радиша С. терете се да су у периоду од 22. јануара 2024. године до 21. октобра извршили кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица.
Они се сумњиче да су кршењем прописа о одлагању комуналног отпада, земље и шута са градилишта на којима су били ангажовани, одлагали отпад на депонијама које не поседују одобрење Министарства за заштиту животне средине, већ су у више наврата одлагали отпад на дивље депоније.
Затим су то наплатили као да су одлагање извршили на легалним депонијама, на који начин су, како се сумња, прибавили корист у износу вишем од 1.500.000 динара.

ВУЧИЋ НА ПИТАЊЕ БИ-БИ-СИ-ЈА О ТРАМПУ МЛАЂЕМ: За нас је важно да превазиђемо оптерећења из 1999. године
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се грађанима из Палате Србија, а питање му је поставио новинар Би-Би-Си-ја о сусрету са Доналдом Трампом Млађим.
14. 03. 2025. у 19:17

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно
ПОЈАВЉИВАЊЕ руског председника Владимира Путина у Курској области у униформи је сигнал који говори о одлучности да се у најскорије време заврши операција ослобађања Курске области, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков новинару Павлу Зарубину за ТВ „Русија 1“.
13. 03. 2025. у 15:32

ПОСВАЂАО СРБЕ И ХРВАТЕ: Маск рекао ОДАКЛЕ је Тесла и КОЈЕ је националности
ПРЕКО 13.000 лајкова је добио овај пост власника "Тесле".
13. 03. 2025. у 21:39
Коментари (0)