УПАЛИ У СТАН СТАРИЈЕГ БРАЧНОГ ПАРА, ТУКЛИ ИХ, УЗЕЛИ НОВАЦ: Разбојници завршили иза решетака, он ћутао код тужиоца, она није урачунљива

Јелисавета Љутић

12. 12. 2024. у 20:45

ПО налогу јавног тужиоца Трећег основног јавног тужилаштва у Београду полицијски службеници другог одељења УКП - ПУ за град Београд донели су решење о задржавању С.П. (37) и Ж.П. (22) због сумње да су извршили по два кривична дела разбојништво у саизвршилаштву, а на штету брачног пара Ф.В. (80) и Д.В. (76).

УПАЛИ У СТАН СТАРИЈЕГ БРАЧНОГ ПАРА, ТУКЛИ ИХ, УЗЕЛИ НОВАЦ: Разбојници завршили иза решетака, он ћутао код тужиоца, она није урачунљива

Фото: Профимедиа/Илустрација

Окривљенима се ставља на терет да су 8.децембра, у вечерњим сатима, дошли до стана на Новом Београду у ком живе оштећени, позвонили на врата која им је отворила Д.В.
 
Двоје разбојника су потом њој и супругу задали неколико удараца у пределу главе и тела, услед којих удараца је Д.В. задобила лаке телесне повреде.
 
Насилници су онда од брачног пара тражили да им дају новац, па је Ж.П. из торбе Д.В. узела новац, а онда са С.П. напустила место стан.
 
Приликом изношења одбране у тужилаштву окривљени С.П. се бранио ћутањем, док је окривљена Ж.П. прегледана од стране вештака психијатра који је дао налаз и мишљење да није урачунљива, да јој је потребно изрећи меру безбедности обавезног психијатријског лечења у здравственој установи, као и да није процесно способна, због које чињенице није износила одбрану.
 
Имајући у виду постојање околности које указују да ће боравком на слободи поновити извршење кривичног дела и да ће утицати на сведоке, на предлог Трећег основног јавног тужилаштва у Београду суд је према окривљенима одредио притвор.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

УКРАЈИНА ЈЕ ДАЛА ПУТИНУ ПОВОД ДА ЈЕ РАСТУРИ ОД БОМБАРДОВАЊА Трамп упозорава на жестоку ескалацију