ОШТЕТИЛИ ПРИВРЕДНА ДРУШТВА ИЗ ТУРСКЕ И ГРУЗИЈЕ ЗА 18 МИЛИОНА ДИНАРА: Ухапшено 5 особа у Краљеву

Танјуг

14. 12. 2024. у 14:32

ПОЛИЦИЈА у Краљеву ухапсила је данас пет особа због сумње да су малверзацијама оштетиле привредна друштва из Турске и Грузије за више од 18 милиона динара, уговарајући куповину и увоз орашастих плодова са оштећенима које нису исплатили, саопштило је Министарство унутрашњих послова.

ОШТЕТИЛИ ПРИВРЕДНА ДРУШТВА ИЗ ТУРСКЕ И ГРУЗИЈЕ ЗА 18 МИЛИОНА ДИНАРА: Ухапшено 5 особа у Краљеву

Фото: РТ ХН

Ухапшени Г. В. (53), Д. М. (41), Б. Ј. (46), М. П. (49), и Ђ. П. (34) су 2019. и 2020. године уговорили куповину и увоз орашастих плодова са привредним друштвима из Турске и Грузије, лажно приказујући да су привредна друштва којима управљају ликвидна и да ће исплатити испоручену количину робе делимичним плаћањем аванса, наводећи их да испоруче целокупну количину робе, док други део робе у вредности од 18.107.631 динар никад нису исплатили, а сумња се да су тако набављену робу потом препродавали.

Како се наводи у саопштењу, Г. В. је давао инструкције Д. М. и Б. Ј. да пронађу особе које ће отворити фирме на своје име којима ће њих двојица фактички управљати, што су они и учинили, и пронашли су М. П. и Ђ. П, који су регистровали фирме на његово име, а на овај начин осумњичени су за себе прибавили противправну имовинску корист у износу од 13.962.501 динар, а оштетили су добављаче за 18.107.631 динар.

Сумња се да су М. П. и Ђ. П. на своје име регистровали привредна друштва, сачињавали пословну документацију о увозу и продаји робе, као и плаћању добаљачима, чиме су помогли Г. В, Д. М. и Б. Ј. у извршењу кривичног дела, а за осумњиченим Г. В. је било расписано 11 потерница од стране правосудних органа због различитих кривичних дела, док је раније одслужио затворску казну на коју је био осуђен због кривичног дела убиство.

Осумњченима Г. В. (53), Д. М. (41), Б. Ј. (46) на терет се ставља да су извршили кривично дело превара у обављању привредне делатности, а М. П. (49), и Ђ. П. (34) да су извршили исто кривично дело у помагању.

Г. В. је одређено задржавање до 48 сати након чега ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву, док су Б. Ј, Д. М, М. П и Ђ. П, уз кривичну пријаву, приведени Посебном одељењу за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Краљеву.

БОНУС ВИДЕО:

ХТЕЛИ ДА УБИЈУ ЛУКУ БОЈОВИЋА: Ухапшена четворица "кавчана" - у гаражи нађен арсенал оружја

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

Коментари (0)

ПРОБИЈЕНЕ БАРИКАДЕ ИСПРЕД КАПИТОЛА: Хаос у Вашингтону, масовна хапшења и велики нереди (ВИДЕО)