ПРЕТУЧЕНИ ОТАЦ И СИН: Језива туча код Велике Плане
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова у Великој Плани, у сарадњи са Основним јавним тужилаштвом, ухапсили су бугарске држављане Г. Г. (23) и И. Г. (48) због постојања основа сумње да су извршили кривично дело насилничко понашање.
Фото: РТ ХН
Они се терети да су јуче, на ауто-путу Београд-Ниш код Велике Плане, у колони возила која је настала због радова на мосту преко Јасенице, након расправе, више пута рукама и ногама, као и дрвеном и металном палицом, ударили четрдесетосмогодишњег возача „БМВ“ и његовог двадесетједногодишњег сина.
Возач је задобио тешке телесне повреде, а његов син лаке. Такође, Г. Г. се сумњичи и да је поломио предње стакло и оштетио кров „БМВ-а“.
Осумњиченима је одређено задржавање и они ће, уз кривичну пријаву, бити приведени основном јавном тужиоцу у Великој Плани.
Полицијска управа у Смедереву подсећа возаче да су у току радови на реконструкцији моста преко реке Јасенице на ауто-путу Београд-Ниш, деоница између петље Пожаревац и петље Велика Плана, у атару Великог Орашја.
Током радова, који ће се одвијати до 15. јануара 2025. године, возила се преусмеравају на коловозну траку у којој се не изводе радови, а с обзиром на то да је појачан интензитет саобраћаја на Коридору 10 због предстојећих празника, апелујемо на све учеснике у саобраћају да буду стрпљиви, опрезни и да поштују саобраћајну сигнализацију.
Возачи на овој деоници могу да користе алтернативни пут, односно да се са ауто-пута искључе на наплатној рампи "Пожаревац" и наставе вожњу до искључења за Малу Крсну и путем кроз насељена места Скобаљ, Осипаоница, Лугавчина, Сараорци, Велико Орашје, до петље Велика Плана, где могу поново да се укључе на државни пут 1. А реда, односно ауто-пут према Нишу.
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)