ПОТЕГАО НА УЧЕНИКЕ ЛЕТВУ И НОЖ: Треће ОЈТ у Београду тражи притвор за насилника

Јелисавета Љутић

24. 01. 2025. у 19:38

Јавни тужилац Трећег основног јавног тужилаштва у Београду поднео је данас Трећем основном суду предлог за одређивање притвора према Б. М. (48), јер је претио ученицима Графичке школе летвом и ножем.

ПОТЕГАО НА УЧЕНИКЕ ЛЕТВУ И НОЖ: Треће ОЈТ у Београду тражи притвор за насилника

Фото: Танјуг/Милош Миливојевић

Притвор је предложен због сумње да је извршио противправно дело које је у закону одређено као кривично дело насилничко понашање, као и због постојања околности које указују да ће боравком на слободи да га понови.

Окривљени је, према налазу сталног судског вештака психијатра био у стању неурачунљивости када је 22. јануара, ученицима средње Графичке школе који су се враћали са петнаестоминутне блокаде, упућивао претње по живот и тело, грубо их вређао и дрским и безобзирним понашањем угрозио њихово спокојство и теже реметио јавни ред и мир, држећи у руци летву и кухињски нож.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: То је скандалозно

ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.

22. 11. 2025. у 07:54

НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: У принципу подржавамо

НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"

НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.

21. 11. 2025. у 12:37

Коментари (0)

НА ОТВАРАЊУ СПЕКТАКЛ: Барса се коначно враћа на Камп Ноу, гост је осмоструки првак Шпаније!