ПОГЛЕДАЈТЕ: Овако су у две акције у Београду и Нишу похапшени осумњичени за корупцију (ВИДЕО)
У ДВЕ одвојене акције у Београду и Нишу ухапшено је осам особа због више кривичних дела, а међу њима су инспектори Министарства за рад, као и оснивач Факултета примењених наука у Нишу, саопштио је данас МУП Србије.

Фото: Принтскрин
Ухапшени су Н. С. (56), М. Г. (43), М. Т. (67), инспектори социјалне заштите Одељења за инспекцију у Министарству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, због постојања основа сумње да су извршили кривично дело злоупотреба службеног положаја, као и А. В. (57) начелница Одељења за инспекцијски надзор у овом министарству која се сумњичи за кривично дело несавестан рад у служби.
Они су, како се сумња, вршењем ових кривичних дела омогућили рад Дому за смештај одраслих и старијих "Ивановић" Барајево без поседовања неопходних услова предвиђених Законом о социјалној заштити и Правилником о лиценцирању организација социјалне заштите, као ни сагласности надлежног министарства за планирање заштите од пожара.
Такође, они се сумњиче да су на овај начин омогућили овом дому прибављање противправне имовинске користи у износу већем од 1.500.000 динара.
У другој акцији, ухапшени су Д. Н. (1961), оснивач Факултета примењених наука у Нишу, М. Н. (1988), запослена у тој високошколској установи, као и Д. Л. (1961), одговорно лице једне консултантске фирме из Ниша и В. Л. (1957), такође из овог града, због постојања основа сумње да су извршењем кривичних дела прање новца и злоупотреба поверења у обављању привредне делатности противправно присвојили више од 27,8 милиона динара.
Осумњиченима је одређено задржавање до 48 часова и они ће, уз кривичне пријаве, бити приведени надлежним тужилаштвима.
Акције су заједно спровели припадници Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције, Одељења за сузбијање корупције, у сарадњи са посебним одељењима за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду и Нишу.

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.
07. 08. 2025. у 16:00
Коментари (0)