КРИЈУМЧАРИЛИ МИГРАНТЕ: Ухапшено шест припадника криминалне групе
ПО налогу Јавног тужилаштва за организовани криминал, припадници СПБОК, у сарадњи са полицијским службеницима ПУ у Нишу и Врању данас су ухапсили шест особа због сумње да су од 12. септембра 2025. до 26. фебруара омогућили недозвољен транзит кроз Републику Србију за 77 илегалних миграната.
Фото Ј. Лемајић
Како је саопштено из ЈТОК ухапшени су Д. В., за којег се тврди да је организатор и припадници А. К., П. К., Т. С., М. И., и Р. М. На терет им се стављају кривична дела недозвољен прелазак државне границе и кријумчарење људи.
- Ова криминална група је деловала тако што су их у разним такси возилима нелегално
илегалног пребацивања ка земљама Европске Уније - наводи се у саопштењу ЈТОК. - Један од припадника ове организоване криминалне групе је и оснивач тог такси удружења А. К.
За ове недозвољене транспорте илегалних миграната ова организована криминална
група је остваривала противправну имовинску корист у износима од по 250 до 300 евра
по групи.
Осумњичени ће уз кривичну пријаву бити спроведени у тужилаштво на саслушање.
Препоручујемо
Куртијева полиција хапси Србе: Привели малолетника због натписа на мајици
26. 04. 2026. у 20:13
Дрога у камиону нови детаљи: Новосадска полиција запленила 17 килограма кокаина
26. 04. 2026. у 16:19
Ухапшена три мушкарца: Пронађено око 15 килограма кокаина, ево где су га крили
26. 04. 2026. у 12:37
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)
РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.
26. 04. 2026. у 13:30
Гори војна база са америчким бомбардерима: Одатле су летели за Иран (ВИДЕО)
У британској ваздушној бази РАФ Фаирфорд у Глостерширу ноћас је избио велики пожар који је тешко оштетио зграду бивше кантине.
26. 04. 2026. у 13:01
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)