СРБИЈА ИЗРУЧИЛА АЛИЈУ БАЛИЈАГИЋА: Предат на граничном прелазу Добраково

Танјуг

17. 03. 2025. у 12:56

СРБИЈА је данас Црној Гори изручила осумњиченог двоструког убицу Алију Балијагића (64). Балијагић је Црној Гори изручен на граничном прелазу Добраково.

СРБИЈА ИЗРУЧИЛА АЛИЈУ БАЛИЈАГИЋА: Предат на граничном прелазу Добраково

Фото: МУП

Црна Гора је ово лице потраживала на основу међународне потернице расписане од НЦБ Интерпола Подгорица, а ради обезбеђења његовог присуства у кривичном поступку који се води против њега пред правосудним органима наше државе, а због сумње да је извршио кривично дело "тешко убиство" у стицају са кривичним делом недозвољено држање и ношење оружја и експлозивних материја.

Алија Балијагић је ухапшен у Србији 21. новембра 2024. године, а Министарство правде Црне Горе је 22. новембра 2024. године доставило Министарству правде Србије молбу за изручење Балијагића.

Балијагић је осумњичен за двоструко убиство у селу Соколац код Бијелог Поља у Црној Гори.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

THE DORCOL RESIDENCE ПРЕДСТАВЉЕН НА ДОГАЂАЈУ ГОДИНЕ: Нови стандард луксузног становања у Београду