ЛЕСКОВЧАНИН ОСУМЊИЧЕН ЗА ПРЕВАРУ: Продавао робу преко интернета и избегао вишемилионски ПДВ
Лесковчанину П.С.(43) који је ухапшен због сумње да је починио кривично дело пореска превара, у вези са порезом на додату вредност(ПДВ), након саслушања у Основном јавном тужилаштву у овом граду одређен је притвор од 30 дана.
фото: И.Митић
Њему је стављено на терет да је, у току прошле године, вршио интернет продају разне мешовите робе, коју је посредством брзе поште слао купцима, чиме је остварио промет у износу већем од 220 милиона динара и избегао плаћање ПДВ-а у износу нешто већем од 44,7 милиона динара.
Тужилаштво је саопштило да му је, након што је у присуству браниоца изнео одбрану, на предлог јавног тужиоца одређен притвор у трајању од 30 дана, а због могућег утицаја на несаслушане сведоке и постојања околности да би у кратком временском периоду могао поновити кривично дело.
- Донета је и наредба о спровођењу истраге, јер је за кривично дело које је окривљеном стављено на терет законом прописана казна затвора у трајању од три до 10 година и новчана казна – наведено је у саопштењу у којем се додаје и то да ће у даљем току поступка јавни тужилац испитати велики број сведока и одредити неопходна вештачења.
Препоручујемо
ПОВРЕЂЕНЕ ТРИ ЖЕНЕ И ДЕТЕ: Тежак удес у Јајинцима, закуцала се три возила
30. 05. 2026. у 21:38
ХАОС У БЕОГРАДУ: Нашао жени поруке у телефону, па добио и батине
30. 05. 2026. у 15:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)