ОДНОСИЛИ ШТА СУ СТИГЛИ: Полиција у Сомбору расветлила серију тешких крађа, ухапшена тројица осумњичених

Љиљана Прерадовић

24. 10. 2025. у 15:05

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова у Сомбору, у сарадњи са полицијским управама у Кикинди и Суботици, интензивним оперативним радом, расветлили су серију тешких крађа и ухапсили Д. К. (22) и С. А. (19) из Суботице и Б. В. Х. (18) из околине овог града, због постојања основа сумње да су извршили ова кривична дела.

ОДНОСИЛИ ШТА СУ СТИГЛИ: Полиција у Сомбору расветлила серију тешких крађа, ухапшена тројица осумњичених

Foto: Shutterstock

Такође, по налогу надлежног тужилаштва, против једног седамнаестогодишњака, осумњиченог за иста кривична дела, биће поднета кривична пријава у редовном поступку.

Сумња се да су они, у протеклих неколико недеља, поломили стакла на више објеката мобилних оператера у Апатину, Кули, Сомбору, Сенти и Кањижи из којих су украли више мобилних телефона.

Такође су, како се сумња, са једног градилишта у Сомбору украли алат, техничку опрему и грађевински материјал, као и да су два пута са истог градилишта у Суботици украли 19 клима уређаја, а са једног градилишта на Палићу разне грађевинске машине и алат.

Сумња се и да су на периферији Суботице провалили у једну кућу из које су украли телевизор и грађевински алат.

Инспектори криминалистичке полиције у Сомбору, Кикинди и Суботици, у претресу станова и других просторија које користе осумњичени, пронашли су део отуђених предмета.

Д. К., С. А. и Б. В. Х. је одређено задржавање до 48 часова након чега су, уз кривичну пријаву, приведени Основном јавном тужилаштву у Сомбору.

Судија за претходни поступак одредио им је притвор до 30 дана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД С Гренланда послата јасна порука: Нико нема право да одлучује уместо нас

"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"

ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.

10. 01. 2026. у 11:52

Коментари (0)

ИМАМ ДОВОЉНО НОВЦА ДА НЕ МОРАМ ДА ПЕВАМ Оља Карлеуша открила истину о повлачењу са естраде