НАЛОЖЕНА ОБДУКЦИЈА: Полиција апелује да се не износе непроверене тврдње о смрти Пазарца С.Д.

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

27. 01. 2026. у 21:24

ПОВОДОМ навода и спекулација које су се појавиле у јавности у вези са смрћу С. Д., Полицијска управа у Новом Пазару апелује на јавност да се уздржи од изношења неоснованих тврдњи и произвољних тумачења у вези са поступањем полицијских службеника.

НАЛОЖЕНА ОБДУКЦИЈА: Полиција апелује да се не износе непроверене тврдње о смрти Пазарца С.Д.

Фото: Н. Кочовић

Дана 30. октобра прошле године, око 20 часова, полиција је добила пријаву грађана на 192, да се у једном угоститељском објекту у Новом Пазару ремети јавни ред и мир.

Одмах по пријави, на лице места је изашла интервентна јединица полиције и секторска патрола заједно са дежурним старешином, који су приступили контроли и прегледу лица и објекта.

Приликом контроле објекта, С.Д. (1967) и Б.М. (1971) из Новог Пазара, су под видним дејством алкохола негодовали, ометали и псовали полицајце, претили им смрћу и ломили инвентар у објекту, након чега су полицијски службеници применили полицијска овлашћења и уз примену физичке снаге и средстава за везивање савладали их и довели у службене просторије.

О догађају обавештен основни јавни тужилац у Новом Пазару, који је наложио да се против С.Д. и Б.М. поднесе кривична пријава због постојања основа сумње да су извршили кривично дело ометање овлашћеног службеног лица у вршењу службене дужности.

По налогу основног јавног тужилаштва, С.Д. и Б.М. је одређено задржавање до 48 часова и они су саслушани у присуству адвоката по службеној дужности, након чега су одведени у Здравствени центар Нови Пазар ради утврђивања здравствене способности за полицијско задржавање, где је од стране дежурног доктора медицине утврђено да су способни.

Након тога су уз кривичну пријаву приведени Основном јавном тужилаштву у Новом Пазару.

По истеку притвора и након саслушања код тужиоца, С.Д. је био без здравствених проблема, здрав и комуникативан и пуштен је кући.

Након 10 дана, тачније 10. новембра 2025. године, у вечерњим сатима, Полицијска управа Нови Пазар је обавештена од стране Полицијске управе у Крагујевцу да је у Ургентном клиничком центру довежен С.Д. са крварењем у мозгу и да је животно угрожен, а да је, по изјави чланова породице, повреде, наводно, задобио пре 10 дана приликом интервенције полиције у Новом Пазару.

Наглашавамо да, од 30. октобра до данас, Полицијска управа у Новом Пазару није запримила ниједну притужбу на рад полицијских службеника ове Полицијске управе који су поступали 30. октобра прошле године према С.Д. из Новог Пазара.

Надлежно тужилаштво у сарадњи са припадницима Сектора унутрашње контроле полиције предузима мере и радње из своје надлежности у вези поступања полицијских службеника Полицијске управе у Новом Пазару по наведеном догађају.

Уколико се утврде пропусти или прекорачење употребе полицијских овлашћења, против поступајућих полицијских службеника ће бити предузете мере.

Обзиром да је лице С.Д. преминуло 21. јануара 2026. године, ОЈТ Нови Пазар је наложило да се изврши обдукција ради утврђивања околности услед којих је наступила смрт овог лица.

Позивамо јавност да се уздржи од објављивања непроверених информација и спекулација о смрти С.Д., јер ће резултати обдукције недвосмислено утврдити узрок смрти.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

АНАЛИЗА: ДА ЛИ СМО ГОДИНАМА СЛУШАЛИ ПОГРЕШНЕ БРОЈКЕ? Подаци стручњака доносе изненађујуће одговоре