КРВАВИ ПИР НА ЈУГУ СРБИЈЕ ДОБИО СУДСКИ ЕПИЛОГ: Тинејџер (16) избо пролазнике, па зарио нож у врат полицијском мајору - мајка му помагала
ОСНОВНИ суд у Урошевцу одредио је једномесечни притвор малолетнику који се сумњичи да је ножем напао двојицу грађана, а затим током полицијске интервенције ранио и полицијског службеника.
Foto: Profimedia/ilustracija/Allan Swart
Како је саопштено из суда, притвор је одређен на предлог Основног тужилаштва у Урошевцу због основане сумње да је малолетник починио кривична дела покушај убиства, напад на службено лице и неовлашћено држање, контрола или поседовање оружја.
Према наводима из судског решења, напад се догодио 10. јула око 7.50 часова у Градском парку у Урошевцу. Сумња се да је малолетник, обучен у војну одећу, са рукавицама и маском на лицу, ножем напао две особе, чији су иницијали И. М. и С. Х, наневши им тешке телесне повреде у пределу виталних органа. Након напада, како се наводи, побегао је са места догађаја, док су повређени хитно превезени у Регионалну болницу у Урошевцу ради указивања лекарске помоћи.
Према одлуци суда, око 20 минута касније полиција је осумњиченог пронашла у дворишту куће његове баке у селу Греме код Урошевца, где се, према сумњама истражитеља, сакрио заједно са мајком.
По доласку полиције, малолетник је, како се наводи, одбио наређења полицијских службеника да се преда и баци нож који је држао у рукама, а током интервенције пружио је отпор и напао полицајце.
Суд наводи да је током хапшења један полицајац пао након што га је, према сумњама, одгурнула или повукла мајка осумњиченог, а малолетник је потом покушао да га убоде ножем. У намери да савлада нападача интервенисао је полицијски мајор, који је том приликом задобио убодну рану у леву страну врата услед, како је наведено, неконтролисаног замаха ножем који је држао осумњичени.
У судском решењу се такође наводи да се малолетник сумњичи и да је без одобрења на јавном месту носио кухињски нож, који је полиција након хапшења одузела и запленила као доказ у поступку.
Осумњичени ће у притвору провести наредних месец дана, док надлежни настављају истрагу и прикупљање доказа у овом случају.
(КОХА)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)