ФАЛСИФИКОВАЛИ ПОТВРДЕ О ВАКЦИНАЦИЈИ ПРОТИВ КОРОНЕ: Скандал на Београдском сајму, ухапшено двоје волонтера!
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова у Београду спречили су данас две особе на Београдском сајму да издају лажне потврда о вакцинацији против вируса корона.

Фото И. Маринковић
Полиција је привела и одредила задржавање до 48 сати осумњиченом М. П. (32), због постојања основа сумње да је починио кривично дело фалсификовање исправе. Сумња се да је он, као волонтер ангажован за унос података о вакцинацији у хали Београдског сајма, уносио податке о вакцинацији и ревакцинацији грађана без њиховог присуства. Полиција је приликом претреса код осумњиченог пронашла две фалсификоване потврде о вакцинацији за лица која нису била присутна.
Покушај малверзације са потврдама о вакцинацији спречен је на основу информационог система за вакцинацију који омогућава да се открије овакав случај злоупотребе. олиција ће против осумњиченог поднети и кривичну пријаву због постојања основа сумње да је починио кривично дело недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, јер је приликом претреса у његовом стану пронађен револвер.
Осумњиченом је одређено задржавање до 48 сати и он ће уз кривичне пријаве бити приведен надлежном тужилаштву.
Овим поводом огласила се и председница Бладе, Ана Брнабић.
- Данас смо имали два случаја на сајму, где су волонтери убацили људе у систем који се нису вакцинисали да би могли да путују. Двоје волонтера су ухапшени, јер су давали потврде о вакцини и ревакцини. Одређено је задржавање 48 сати - рекла је Брнабић.
Препоручујемо

НОВИ РЕЗУЛТАТИ АКЦИЈЕ „ГНЕВ“: Ухапшен Лесковчанин који је крио оружје и дрогу
25. 03. 2021. у 14:43

КОД ТАКСИСТА ПРОНАЂЕНО 1.600 ЕВРА: У Кладову ухваћено 25 миграната
25. 03. 2021. у 13:21

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)