ЗА МЕСЕЦ И ПО ЧАК 74 ЖРТВЕ: Трагичан биланс на друмовима Србије
ТОКОМ децембра прошле године, у саобраћајним несрећама погинуло је 59 особа, 16 више него у истом периоду 2020. године. Од почетка 2022. на путевима Србије настрадало је још 15 људи, а током протеклих празника откривен је највећи број саобраћајних прекршаја у последњих пет година.

Фото Илустрација, Љ. Т.
Полиција је открила укупно 31.828 прекршаја, што је чак 84 одсто више у односу на празнични период прошле године. Због вожње под дејством алкохола искључено је 2.043 возача, од којих је 445 њих задржано на трежњењу, јер су управљали возилом са више од 1,20 промила алкохола. Задржано је и 87 возача који су били под дејством наркотика.
- Немојте да дозволите да због немарног, несавесног и непримереног понашања у саобраћају трајно уништите и свој и туђе животе. Децембра прошле године настрадало је 14 младих, а само у две саобраћајне незгоде погинуло је њих седморо, који су имали између 14 и 23 године. Сви ти животи могли су бити сачувани само да су поштовани саобраћајни прописи.
Према речима Вулина, током акције контроле саобраћаја у току празника, у односу на исти период 2020, број возача коју су искључени због вожње под дејством алкохола је дуплиран, а број оних који су возили под дејством наркотика повећан је чак четири пута.
ПОЈАС
САОБРАЋАЈНА полиција казнила је и 15.574 возача због прекорачења брзине, док је због некоришћења појаса санкционисано 5.367 возача, односно путника у возилима. Највише прекршаја откривено је на територији ПУ Београд - 3.510, затим ПУ Сремске Митровице - 2.313, као и ПУ Нови Сад - 1.786.

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)
КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.
12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10
Коментари (0)