"НИСУ СТИГЛИ ДА УЗМУ НИШТА ОД СТВАРИ": Потресне исповести станара зграде код Инфективне клинике у којој је избио пожар (ФОТО/ВИДЕО)

ДУШАН Ђ. (60) настрадао је у пожару који је избио око поноћи у старој стамбеној згради у кругу Инфективне клинике.

НИСУ СТИГЛИ ДА УЗМУ НИШТА ОД СТВАРИ: Потресне исповести станара зграде код Инфективне клинике у којој је избио пожар (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: Д.Миловановић

Душан је радио као механичар на Инфективној клиници, а комшије кажу да је био фин, али да је живео повученим животом. Комшије претпостављају да је узрок ватрене стихије која је избила ноћас нешто после поноћи - грејалица.

- Мој отац је спавао целу ноћ у колима. Сестра се вратила синоћ с посла и осетила дим. Мислила је да је код нас у стану. Кад су схватили да је пожар у згради, лупали су свима на врата, да их пробуде, зато нису стигли да узму ништа од ствари. Ову зграду већ годинама причају да ће да руше, да ће да дају смештај. Ја сам ту одрастао, сад ту живе моји родитељи и сестра. У приземљу је вешерница Инфективне, а горе станови. Ту живе запослени Инфективне или они који су у пензији - каже Немања Ђорђевић, чији отац живи у стану изнад ког је избио пожар.

- У овој згради живим од 1995. Преноћио сам у аутумобилу, жени је позлило па су је превезли на ВМА. Будили смо комшије, било је страшно. Успео сам само један новчаник да узмем, јер смо одмах истрчали напоље. Сад чекам да уђем да видим да ли је нешто остало - рекао нам је Борисав Ђорђевић.

Како јављају репортери "Новости", на терену и даље дежура једна ватрогасна екипа.

Станарима није дозвољен улазак у зграду. Сви су остали евакуисани.

Једна породица, отац и син тренутно су у аутомобилу. Чекају да им се омогући да уђу у свој дом и виде шта је остало од њега. Да макар узму документа ако је ишта од њих остало. Они, такође, живе у стану изнад оног у коме је ноћас избио пожар.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!