КАМЕНИ МАТЕРИЈАЛ ПАО И ЗАТРПАО РУДАРЕ: Детаљи несреће у руднику у Сокобањи
РАНО јутрос у руднику "Соко" у Сокобањи дошло је до експлозије метана.

Фото: Депоситпхотос
Како сазнајемо, око 20 рудара, како се сумња, заробљено је у окну, док је њих 10 извучено.
- Ноћас се догодила несрећа у руднику, али ништа за сада не можемо да кажемо. У току је акција спасавања. Биће обраћање касније - потврдио је директор рудника Соко Драго Милинковић.
Незванично, дошло је до зарушавања окна у руднику и камени материјал је пао и затрпао велики број рудара, део је остао са друге стране заробљен.
Акција спасавања је у току, а на терен су одмах упућене екипе алексиначке Хитне помоћи.
До несреће је дошло јутрос око 5 часова.
(Информер)
Ускоро опширније
Препоручујемо

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)