ЗАВРШЕНА ОБДУКЦИЈА: Тела настрадалих у рушењу моста у Овчар Бањи стижу у Зворник

Новости Онлајн

14. 10. 2022. у 11:53

ЗБОГ погибије две суграђанке у том граду данас је Дан жалости

ЗАВРШЕНА ОБДУКЦИЈА: Тела настрадалих у рушењу моста у Овчар Бањи стижу у Зворник

Фото Новости

Обдукција тела две жене које су јуче погинуле када се срушио дрвени висећи мост у Овчар Бањи завршена је и требало би да тела у пратњи једног свештеника вечерас стигну кући, рекао је градоначелник Зворника Зоран Стевановић.

Због погибије две суграђанке у том граду данас је Дан жалости.

Стевановић је рекао да су се суграђани који нису били повређени синоћ вратили својим кућама, а данас би требало да из болнице у Чачку буде отпуштено осам повређених.

- Град Чачак на челу са градоначелником Милуном Тодоровићем се понудио да им обезбеди превоз и да и они безбедно стигну својим кућама - рекао је Стевановић, који је јуче обишао повређене у болници.

Он је изразио велику захвалност Тодоровићу и свим људима у Чачку који су на било који начин помогли и спасли Зворничане који су пали у воду.

- Захвалан сам и нашим свештеницима и возачима аутобуса на присебности и храбрости. Није Морава на том месту много широка, али је дубока 2,5 метра, након шока и пада са 15 метара висине могло је бити и много горе - рекао је Стевановић.

Група од 114 Зворничана требало је да са два аутобуса компаније синоћ стигне на вечерњу молитву у манастир Ђунис, уочи данашњег празника Покрова Пресвете Богородице

Поклоничко путовање су као и ранијих година организовале црквене општине Челопек и Зворник, а у плану пута био је и манастир Јовање где се несрећа догодила када је више од двадесетак људи истовремено прелазило мост који годинама није у функцији.

Сајла се откачила и мост је пао, а са њим су у Западној Морави завршили и сви они који су се тог тренутка нашли на мосту. Две жене су погинуле, а 11 верника је повређено.

(Глас Српске)

БОНУС ВИДЕО:

ЕКСКЛУЗИВНО: Погледајте тренутак кад се срушио мост код Овчар Бање

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

Коментари (0)

БРАТ ЈЕ УМРО СА ДЕВЕТ ГОДИНА: Митар Мирић о великој трагедији која је обележила његов живот - Тешко сам то поднео