ТРИ ВЕЛИКЕ МИСТЕРИЈЕ У СЛУЧАЈУ НЕСТАЛОГ СРБИНА У ГРЧКОЈ: Надлежни органи још увек немају одговоре на ова питања
КАКО је телефон несталог Србина у Грчкој доспео на острву Родос? Како су његове ствари и пасош пронађени на броду тек након две недеље интензивне потраге? Како је тело, за које се сумња да је његово, а које је пронађено пре два дана, доспело у море након пада са брода? Питања су која се намећу 14 дана од нестанка Радована Јурачића у Грчкој, а на која истражни органи још увек немају одговор.
Случај несталог Србина, Радована Јурачића, који је 28.маја кренуо из Србије на острво Кос код свог кума прати најмање три мистерије.
Јурачић се 28. маја укрцао у аутобус који је из Србије кренуо ка Атини. Затим је 29. маја требало да се укрца на путнички брод у луци Пиреј који је пловио до острва Кос. Међутим, његов нестанак је пријављен организацији "Смиле оф тхе Цхилд" 31. маја која је одмах објавила детаље о њему, а на захтев породице јер постоји сумња да му је живот у опасности.
Њега је на острву Кос требало да сачека пријатељ, међутим, он тврди да се Радован никада није искрцао из брода.
Тачно 14 дана од његовог нестанка, надлежни органи су обавештени да је у близини Атине из мора извучено тело мушкарца за кога се сумња да је нестали Радован. Сумње да је то он поткрепљује и чињеница да је утопљеник имао тетоваже које по опису одговарају онима које има Радован.
Званичних информација да ли је у питању нестали Србин још увек нема, а грчка полиција чека извештај патолога и ДНК анализу који би одговорили на то питање.
Док се идентификација чека, цео случај нестанка Србина је и даље под велом мистерије.
Чињеница: Укрцао се, али не и искрцао са брода
Како Јурачићева сестра Дијана рекла за медије, надзорне камере су Радована снимиле како улази на брод, међутим, не и како излази са њега.
- Камера на броду је снимила Радована док се укрцавао и чекирао карту. Међутим, не види се његов излазак са брода јер та камере снимају путнике отпозади, па истражитељи нису утврдили да ли је Радован међу особама које су се искрцале. Ту информацију су нам потврдили званичници наше амбасаде у Грчкој - рекла је Дијана.
Мистерија 1: Пад са брода
Уколико се у обзир узме претпоставка да је почетком јуна на 120 километара од Атине у мору, пронађено тело неидентификованог мушкарца за којег се сумња да је Радован, права мистерија је како је он доспео у воду.
Према неким информацијама, полиција Грчке испитује ако је тело могло да падне с брода у море, с обзиром на то да би приликом пада тело завршило на палуби, али не и у води.
Мистерија 2: Мобилни на острву Родос
Како је супруга Радована, Драгана, својевремено испричала за медије, мобилни телефон њеног супруга последњи пут је лоциран на острву Родос.
- Позвао ме је око 20 сати док је пловио из Атине на острво Кос. Нормално је звучао и на крају разговора је поручио да ће се јавити кад стигне на острво. Међутим, после тога се више нисмо чули. Ми смо га константно звали од шест ујутру када је брод требало да стигне на острво па све до поднева. Нико се није јављао на телефон - испричала је она за медије.
Она је објаснила да је Радованов телефон лоциран на острву Родос у једној продавници, међутим тамо тврде да га нису видели.
Мистерија 3: Пасош и личне ствари пронађене након 2 недеље
Како медији сазнају, полиција је на броду на који се укрцао Радован, а који је пловио од Атине до острва Кос, након две недеље интензивне потраге пронашла његов пасош и гардеробу.
Остало је нејасно како су пасош и гардероба тек сада пронађени на броду, с обзиром на то да је полиција, како преносе грчки медији, претражила више пута поменуто пловило.
Према информацијама, породица Радована тражи снимке са надзорних камера како би видели шта се догађало на броду и како су његове ствари пронађене тек након две недеље.
Међутим, на броду постоји само једна камера и то код бара.
БОНУС ВИДЕО: Настављена потрага у реци Сава за несталим Матејом
(Блиц)
Препоручујемо
"РАДОВАНА СНИМИЛА КАМЕРА НА БРОДУ": Сестра Србина несталог у Грчкој открила нове детаље
09. 06. 2023. у 15:10
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
КАЗНЕ СУ ПАПРЕНЕ: Ствар коју морате имати у ауту - а морате водити рачуна и о РОКУ трајања
У ЗАКОНУ о безбедности саобраћаја дефинисано је да се у возилима мора налазити нови комплет прве помоћи (тип Б) са прецизно дефинисаним садржајем.
17. 12. 2024. у 10:05
Коментари (3)