ПОЖАРИ НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ ПАРАЋИН: У току данашњег дана спроведено седам интервенција на отвореном
У ПОПОДНЕВНИМ часовима на територији општине Параћин су спроведене 7 интервенције на отвореном.

Фото ЕПА
Према речима члана Општинског штаба за ванредне ситуације општине Параћин Саше Ружића, у питању су пољски пожари, који су изазвани људским фактором, односно паљењем стрњике.
Изазивање пожара је законом је строго забрањено и новчано кажњиво, а јак ветар отежава гашење и брзо шири ватру.
Надлежни органи апелује на грађане да се понашају одговорно и никако не спаљују биљне остатке у пољима, нарочито када је изузетно јак ветар.
(Информер)
БОНУС ВИДЕО: ПОЖАР НА БРАНКОВОМ МОСТУ: Ватрена стихија "прогутала" аутобус
Препоручујемо

АПЕЛ ОДЕЉЕЊА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ У ЈАГОДИНИ: Не палите стрништа и биљне остатке (ФОТО)
10. 10. 2023. у 12:33

"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

НЕМА КАМЕРА, РАДАРА, НИ ПОЛИЦИЈЕ: У Србији уведен НОВ НАЧИН мерења брзине - казне стижу на кућну адресу
СИСТЕМ који фунционише потпуно аутоматски.
03. 07. 2025. у 19:09
Коментари (0)