ОБРТ У ТРАГЕДИЈИ: Огласио се Дачић о несрећи код Прокупља
О НЕСРЕЋИ која се данас поподнедогодила код Прокупља, у којој је страдао један, а повређен други мушкарац, огласио се и министар унутрашњих послова Ивица Дачић.

Foto:S.Babović
- Увиђајем није утврђено да је дошло до удара грома у трактор у селу Горња Бресница код Прокупља, већ да је око 17.30 дошло до превртања трактора марке ИМТ 533 због терена и временских услова - навео је Дачић у саопштењу.
Додао је да је трактор вукао приколицу ручне израде са дрвном масом, на шумском путу направљеном за извлачење дрвне масе.
Дачић је саопштио да је возач И. П. (69) из Горње Бреснице је задобио тешке телесне повреде опасне по живот и да је транспортован у УКЦ Ниш, а да је путник на трактору Д. Р. (41) из места Здравиње код Прокупља преминуо на месту.

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.
08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

"ПРОНАЦИСТИЧКА ПРОШЛОСТ, УСТАШКИ СИМБОЛИ" Французи о Хрватској после Томпсона: "Усташе убиле стотине хиљада Срба, Рома, Хрвата"
ФРАНЦУСКЕ новине "Le Monde" оштро су критиковале Хрватску после концерта Марка Перковића Томпсона, упозоривши да Хрватска показује све већу толеранцију према пронацистичкој прошлости из времена НДХ.
08. 07. 2025. у 17:43
Коментари (0)