ОГЛАСИЛИ СЕ ОБРЕНОВАЧКА ШКОЛА И МИНИСТАРСТВО ПРОСВЕТЕ: Помоћ ученици која је попила киселину указана на месту, најважније је да се опорави
ПОСЛЕ немилог догађаја у Обреновцу огласила се Пољопривредно-хемијској школи у Обреновцу, током трајања другог часа, у преподневној смени, око 8,15 сати, приликом извођења лабораторијских вежби десио се кризни догађај у коме је ученица повређена испијањем воденог раствора азотне киселине.
Фото: Пољопривредно хемисјка школа
- Током трајања другог часа, у преподневној смени, око 8.15 сати, током лабораторијских вежби десио се кризни догађај у коме је ученица повређена збго испијања воденог раствора азотне киселине - наводи се у саопштењу. - Благовременом интервенцијом предметног наставника и помоћног наставника ученику је указана помоћ и самим тим су спречене теже последице по ученика. Школа је обавестила Хитну помоћ Дома здравља у Обреновцу и обавестила родитеље ученика о ситуацији.
Како се наводи, представници школе су у сталном контакту са родитељима ученице чије се здравствено стање прати, а предузете су све мере у складу са Законом и другим прописима и благовремено обавестила све надлежне органе.
- Тренутно је најважније да се ученица опорави и да се свима које је ова ситуација у нашој школи јако потресла пружи психолошка подршка и помоћ. Апелујемо на јавност да покаже разумевање и суздржи од ширења дезинформација - стоји у саопштењу.
Министарство просвете изразило је жаљење због догађаја у Пољпоривредно- хемијској школи у Обреновцу.
- Брзом реакцијом наставника и ученика указана је адекватана прва помоћ, позвана је хитна помоћ и родитељи. Ученица је збринута у здравственој установи и надамо се њеном брзом опоравку - наводи се у саопштењу министарства. - У пружању подршке учници и породици, укључене су и друге надлежне институције - здравствене и социјалне.
Обзиром на то да је реч о осетљивој ситуацији и да се ради о малолетној особи, министарство је апеловало на медије да се уздрже од сензационалистичког извештавања, те да је у најбољем интересу ученице да се заштити њен идентитет и приватност, а у циљу спречавања стигматизације и виктимизације.
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)