ПОВЕЋАНА КАЗНА ЗА ГАЖЕЊЕ НА ПЕТЛОВОМ БРДУ: Миликићу три и по године затвора
АПЕЛАЦИОНИ суд је за шест месеци затвора повећао казну Александру Миликићу, којег је Виши суд осудио на три године затвора, због угрожавања безбедности саобраћаја, јер је пре годину дана на пешачком прелазу на Петловом брду згазио и тако усмртио малолетног Павла С.

Апелациони суд
Апелациони суд сматра да висина казне није баш најбоље одмерена и да је пренаглашен значај дат олакшавајућим околностима, па је казну повећао са три на три и по године затвора. Како су навели тиме ће се у потпуности остварити сврха кажњавања.
Миликић је на суђењу признао кривицу и показао искрено кајање. Испричао је да се тог дана вратио са посла гладан и пошто је падала киша газдиним комбијем кренуо до "фаст фуда" да купи нешто за јело. Претходно је уморан попио два пива.
Суд је утврдио да је возио са 1,14 промила алкохола у крви око 70 километара на час и претицао градски аутобус који се заустављао како бу пропустио пешака Павла С. на пешачком прелазу. Миликић је прешавши у супротну траку наишао на пешачки без успоравања и возилом ударио Павла С.
Препоручујемо

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НИ ЛАУШ НИЈЕ ПРИМЕТИО ДО КРАЈА СНИМАЊА: Најлуђа грешка из "Боја на Косову"
ЛАУШЕВИЋ је о снимању филма "Бој на Косову" писао у књизи "Година прође, дан никад".
28. 04. 2025. у 10:32
Коментари (2)