САСЛУШАН ОСУМЊИЧЕНИ ЗА САОБРАЋАЈНУ НЕСРЕЋУ У ПЕТРОВАРАДИНУ: Возач П. Р. (21) наставља да се брани са слободе

З. Грумић

20. 08. 2021. у 19:03

СУДИЈА за претходни поступак Основног суда у Новом Саду данас није одредио притвор за П. Р. (21) из Сремских Карловаца, тако да ће осумњичени за изазивање саобраћајне несреће у Петроварадину 6. јуна ове године од чијих је последица преминула мештанка Нина Рађеновић (21), наставити да се брани са слободе.

САСЛУШАН ОСУМЊИЧЕНИ ЗА САОБРАЋАЈНУ НЕСРЕЋУ У ПЕТРОВАРАДИНУ: Возач П. Р. (21) наставља да се брани са слободе

Архива

У саопштењу Основног суда, издатом после саслушања осумњиченог, наведено је да је предлог новосадског Основног јавног тужилаштва за одређивање притвора против П.Р. одбијен  решењем судије за претходни поступак и да је тај суд, у конкретном случају, поступао „у свему у складу са законом“.

- Предлог тужилаштва за одређивање притвора поднет је због могућег утицаја осумњиченог на сведоке. Из образложења решења судије за претходни поступак јасно произлази да не стоји предлог тужилаштва за одређивање притвора због могућег утицаја на сведоке обзиром да осумњичени није задржан од стране органа гоњења непосредно након саобраћајне незгоде, као ни након саслушања у тужилаштву, те се све време налази на слободи.

Како се додаје у саопштењу, суд је своје разлоге за такву одлуку детаљно образложио у решењу које је уручено странкама у поступку. На то решење странке имају право жалбе у законском року, Кривичном ванпретресном већу Основног суда у Новом Саду.

Реагујући на ту одлуку Мирослав Рађеновић, отац настрадале Нине, изјавио је да породица није очекивала такав одговор суда.

- Нажалост, суд је одбио предлог тужиоца. Зато ћемо и вечерас у Петроварадину, на месту саобраћајне несреће, да наставимо протест „Правда за Нину“ – рекао је он „Новостима“ и додао да још нема информација о евентуалном сведоку, односно очевицу саобраћајне несреће који се протекла скоро два месеца од несреће помиње у медијима, како је виђен да је у том тренутку, око 21 сат, прошао аутомобилом из правца Сремских Карловаца.

Адвокат Горан Карадаревић, бранилац осумњиченог П. Р, изјавио је да је његов брањеник, у присуству судије, тужиоца и браниоца, изнео одбрану и да је дао изјаву пред судијом.

- Није било разлога за одређивање притвора, имајући у виду кривично дело и судску праксу да се у таквим ситуацијама не одређује притвор – рекао је Карадаревић „Новостима“ и поновио своју ранију изјаву да је у овом случају реч о нехатној саобраћајној несрећи и осумњиченом који није никада осуђиван.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЈЕЗИВО! Две чувене лепотице ГОРЕЛЕ у запаљеним колима и нису могле да изађу! Ево како су сада (ФОТО)