ЕЛЕЗ ПРИСТАО ДА ОЦИНКАРИ ВЕЉУ НЕВОЉУ? Адвокат открио до чега је Дарку највише стало
ДАРКО Елез у потпуности је признао кривицу у случају "Лутка", потписавши споразум са Тужилаштвом Босне и Херцеговине који је Суд БиХ потом уважио и осудио га правоснажно на 15 година затвора.
Фото Тужилаштво БиХ
У предмету "Лутка" Дарко Елез је означен као организатор криминалне групе која је извршила четири убиства, прала новац и починила више разбојништава.
- Споразумним признањем Елез се одрекао права на суђење и права на жалбу на пресуду коју му на основу споразума изрекне Суд БиХ, а у складу са споразумом, од оптуженог ће се одузети покретна и непокретна имовина стечена извршењем кривичних дела - рекли су из тужилаштва.
Истовремено, стигла је и потврда да је босанскохерцеговачки криминалац пристао да сарађује и са српским тужилаштвом у истрази против организоване криминалне групе Вељка Беливука, али и за још нека друга кривична дела за која се сумњичи.
Србија тражи Елезово изручење, али адвокат засада није желео то да коментарише, рекавши: "Што се тиче изручења, за то ћемо још видети".
Иако Елезов адвокат Сенад Крехо није желео да потврди позивајући се на тајност поступка услед искључене јавности са суђења Елезу, бранилац вишеструко осумњиченог за убиства Дарка Елеза није ни демантовао речено.
Крехо је открио да је Елезу изузетно стало да поново стекне српско држављанство.
- Ми у Србији водимо управни спор око држављанства које је МУП Србије узео Елезу. Он је стекао југословенско држављанство, а стало му је да има српско држављанство због принципа и породице која живи у Србији - казао је Крехо.
(Република)
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)