ЧЕТИРИ ГОДИНЕ ЗА КИЛОГРАМ ПЕНЕТРИТА: У Вишем суду у Новом Саду изречена првостепена пресуда Ђорђу Маркову (28) ухапшеном са експлозивом

Љ. П.

22. 02. 2022. у 19:38

ЗЕМУНАЦ Ђорђе Марков (28) у уторак је Вишем суду у Новом Саду првостепеном пресудом осуђен на четири године затвора због недозвољеног држања експлозивне направе.

ЧЕТИРИ ГОДИНЕ ЗА КИЛОГРАМ ПЕНЕТРИТА: У Вишем суду у Новом Саду изречена првостепена пресуда Ђорђу Маркову (28) ухапшеном са експлозивом

архива ВН

Код њега је приликом хапшења 5. априла прошле године у Новом Саду, пронађен скоро килограм експлозива, пентрита, велике разорне моћи.

Образлажући пресуду, судија Видоје Митрић је рекао да је несумњиво да је Марков починио кривично дело које му се оптужницом ставља на терет и да се суд определио за нижу казну.

- У обзир је узето да до сада није био осуђиван и да је несвршени студент права, а његов исказ пред судом је оцењен као искрен, признао је и каје се - казао је судија Митрић, додајући да је утисак судског већа да је Марков у целу причу умешан.

Марков је ухапшен недалеко од зграде у Улици Илије Бирчанина у новосадском насељу Детелинара, а на снимку надзорне камере у улазу у зграду у којој станује пензионисани полицајац Далибор Богдановић Боћа, који је и раније био мета "бомбашких" напада, види се да мушкарац осумњичен за ношење експлозивне направе, са заштитном маском преко лица и торбом улази у зграду без икаквих проблема. После краћег задржавања је са истим ранцем, у ком је нађен експлозив, напустио зграду. У својој одбрани Марков је тврдио да је по пакет, за који није знао шта је, а који се налазио у плафону лифта у поменутој згради, дошао да би учинио противуслугу познанику од кога је позајмио 50.000 динара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ СТИЖЕ У МОСКВУ Цео разговор Путина и патријарха Порфирија: Обојена револуција у Србији мора бити побеђена

"ВУЧИЋ СТИЖЕ У МОСКВУ" Цео разговор Путина и патријарха Порфирија: Обојена револуција у Србији мора бити побеђена

У Москви је одржан значајан састанак између председника Руске Федерације Владимира Путина, Патријарха московског и целе Русије Кирила, патријарха Порфирија и митрополита бачког Иринеја Буловића. Састанак је протекао у атмосфери међусобног поверења и историјског пријатељства, уз снажно истицање заједничких вредности и потреба за духовним јединством православних народа.

23. 04. 2025. у 08:00 >> 10:39

Коментари (0)

АМЕРИ У ШОКУ: Не могу да верују шта је Никола Јокић урадио после пораза Денвера од Клиперса