МАЛИ СЕНТА ОДГОВАРА НА ОПТУЖБЕ: Више јавно тужилаштво данас испитује Слободана Миленковића, начелника Одељења за сузбијање дрога
НАЧЕЛНИК Одељења за сузбијање дрога (Четврто одељење) београдске полиције Слободан Миленковић стигао је у Тужилаштво где ће бити испитан. Њему је позив упућен за разговор у својству грађанина, како би се изјаснио о наводима, које су протеклих дана у јавности износили бивши финкционери МУП Србије.

Фото: З. Јовановић
Више јавно тужилаштво у Београду саопштило је да је формирало предмет поводом изнетих тврдњи, а мисли се пре свега на инсинуације Дијане Хркаловић, бивше секретарке МУП, да Миленковић растура наркотике.
- Тужилаштво је наложило прикупљање информација и обавештења - наводи ВЈТ.
- Провере које су у току не односе се на већ процесуиране предмете, па ни на предмет у јавности познат као "Јовањица".

Фото: З. Јовановић
Миленковић, кога иначе зову Мали Сента, по оцу, бившем функционеру МУП Србије, који је бринуо о безбедности некадашњег председника Слободана Милошевића, протеклих дана у јавности је повезиван и са нарко-босом Дарком Шарићем. Наводно, он је преко заштићене апликације "Скај" комуницирао са Пљевљаком док је овај био у притвору и судило му се кријумчарење велике количине кокаина из Јужне Америке у Западну Европу.
- Постоје индиције да се иза особе под надимком Бокан крије Миленковић - наводи извор "Новости" близак истрази.
- Та преписка крије изузетно занимљиве детаље.
Према доступним информацијама, које се сада проверавају, Миленковић и његов тадашњи претпостављени, начелник криминалистичке полиције Београда И. М., ишли су заједно у претрес стана сведока сарадника Небојше Јоксовића, како би му "пронашли" дрогу и ухапсили га. То је био Шарићев план за дискредитацију човека, који је постао сарадник Тужилаштва за организовани криминал (ТОК) и сведочио о кријумчарењу великих количина кокаина.

Фото: З. Јовановић
- Како дрога није пронађена и није било основа да се Јоксовић ухапси, Бокан је јавио Шарићу да од тог "посла" нема ништа - објашњава саговорник "Новости". - Пљевљак се јако изнервирао због тога, псовао је и претио.
У првом јавном наступу по изласку из притвора, Дијана Хркаловић се дотакла и Миленковића. Она је пре неколико недеља рекла да има информације да "Сента ради дрогу":
- Чујем да сад он ради дрогу. Овде чисти, овде ради. Једва чекам, кад се то открије, шта ће тад опозиција да прича о њему и да ли ће им и тада бити херој.
ПРИКУПЉАЊЕ ИНФОРМАЦИЈА
ВИШЕ тужилаштво је недавно наложило Сектору унутрашње контроле МУП да прикупи информације и обавештења у вези са поступањем начелника Одељења за борбу против дрога УКП Београд, Слободана Миленковића.
- Поступање тужилаштва и СУК неопходно је ради провере навода бивше државне секретарке МУП Дијане Хркаловић датих медијима, који сами по себи нису релевантни за покретање кривичног поступка, али захтевају одговарајућу проверу - навело је тада Тужилаштво.
БИВША СЕКРЕТАРКА МУП ДАЛА ИЗЈАВУ
СЛУЖБЕНИЦИ Сектора унутрашње контроле, по налогу ВЈТ, саслушали су Дијану Хркаловић, бившу секретарку МУП, поред осталог, и о њеним наводима да Слободан Миленковић "ради дрогу". Она је испитана пре десетак дана, а изјаву је дао и бивши министар полиције Небојша Стефановић, кога је оптужила да је штито криминалну групу Вељка Беливука и Марка Миљковића.
Препоручујемо

САСЛУШАВАН СКОРО ТРИ САТА: Ево шта је рекао Небојша Стефановић после давања изјаве у СУК
24. 06. 2022. у 14:03 >> 17:09

НЕВЕРОВАТНА ПРИЧА ИЗ СРБИЈЕ: Два брата и сестра освојили 300 медаља - они су прави генијалци (ВИДЕО)
ОНИ су Илија, Јована и Василије Хаџи-Пурић, полазници Центра за таленте "Никола Тесла".
10. 09. 2025. у 12:13

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

Имају месечну плату 109.050$, а СИРОТИЊА су! Све им поједе кирија
ИМА и таквих случајева...
10. 09. 2025. у 09:24
Коментари (0)