ЗАКЛАО ОЦА, МАЈКУ И ДЕДУ: Пред Вишим судом у Чачку у среду почиње суђење Илији Глишовићу (21) за троструко убиство
СУЂЕЊЕ Чачанину Илији Глишовићу (21), који је ове године у априлу починио троструко убиство у својој породичној кући у чачанском насељу Кулиновци, заклавши ножем свог оца Милана (57), мајку Слађану (49) и деду Сретена (87), почеће сутра пред Вишим судом у Чачку.

Кућа у којој је почињен злочин / Фото В. Илић
Оптужним предлогом Глишовићу се на терет ставља да је починио кривично дело тешко троструко убиство.
Илија је након хапшења, после краћег времена проведеног у истражном затвору у Чачку, пребачен у у Специјалну болницу Централног затвора у Београду, где је под надзором лекара, а до сада је урађено више од 10 стручних вештачења.
- Од априла до данас обављено је више од десет вештачења почев од ДНК анализа, биолошких вештачења, па до анализе трагова. Испитани су и сведоци. Засад је на снази предлог мере лечења у затвореној здравственој установи, при Централном затвору - казао је Радисав Весовић, Глишовићев бранилац по службеној дужности.
На данашњем припремном рочишту, на којем ће присуствовати и окривљени Глишовић, биће предочени докази.
- Више пута сам га посетио и разговарао са њим. Због његовог здравственог стања тешко је рећи како ће се он уопште изјаснити по питању кривице. Његови одговори су конфузни, има бројне рупе у памћењу, а расположење варира од фазе до фазе. Његови одговори, као и стање у којем се налази, управо су онакви како су вештаци описали у својим извештајима - рекао је Весовић.
Поступак пред Вишим судом у Чачку ће водити судија Саша Митровић, а тужилац је Анка Брадић испред Вишег јавног тужилаштва.

ШПАНИЈА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНО СТАЊЕ
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Шпаније прогласило је ванредно стање након данашњег нестанка струје.
28. 04. 2025. у 21:32

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО - РАЗВЕЛА СЕ ГАГА: Процес дуг 13 месеци, ПРОМЕНИЛА презиме, а Тони има нову девојку и то милионерку
ПАПИРИ за развод певачице Драгане Мирковић и Тонија Бијелића су потписани, а бракоразводни поступак је окончан после нешто више од годину дана.
29. 04. 2025. у 14:20 >> 14:21
Коментари (0)