ДЕЦЕНИЈА РОБИЈЕ ЗА УБИСТВО ОЦА: Изречена пресуда Бранку Јелићу (29) из Темерина
БРАНКО Јелић (29) из Темерина данас је у Вишем суду у Новом Саду оглашен кривим и неправоснажно осуђен на десет година затвора због убиства оца Мирка у њиховој породичној кући у Улици Петра Драпшина у Темерину, у ноћи између 24. и 25. јула 2021. године.
Виши Суд у Новом Саду
Оцу је задао два убода ножем. Истом пресудом њему је изречена и мера обавезног лечења од алкохолизма.
Образлажући пресуду, судија Сања Перић је казала да је у овом случају реч о сплету несрећних околности, и да је породици нуђена стручна помоћ због дисфункционалних односа, али да су чланови породице то одбили.
У размени удараца са оцем, како је предочила судија Перић, и сам Бранко је задобио неколико лаких повреда, а према ономе што је Бранкова мајка, а супруга сада покојног Мирка, изјавила у истрази, Бранко се бојао оца, и да га је овај тукао када је био мали. За физички сукоб кобне вечери мајка је рекла да је чула свађу, а затим и ударце.
Приликом одлучивања о казни, суд је као олакшавајуће околности ценио то што је окривљени изразио искрено кајање, да има нарушено здравље, као и околности да је убиству претходио сукоб у којем је био повређен. Као отежавајуће је у обзир узета чињеница да је и раније претио оцу да ће га убити, а који је против сина 2018. године поднео пријаву због злостављања.
Према оптужници, Бранко је 25. јула 2021. године у породичној кући убио оца Мирка, кога је претходно злостављао, а под дејством алкохола од 2,89 промила алкохола у организму. У једном тренутку Бранко је ударио оца па је настало рвање и гурање, које се на крају кобно завршило.
БОНУС ВИДЕО - КОНВОЈ ЖАНДАРМЕРИЈЕ У УСТАНИЧКОЈ: Наставља се суђење Беливуковом клану
Препоручујемо
УХАПШЕН УБИЦА ВЛАСНИКА МЕЊАЧНИЦЕ: Приведен док је бежао из Аустрије у Немачку
02. 02. 2023. у 09:32
САХРАЊЕН УБИЦА СЕСТAРА СА БЕЖАНИЈСКЕ КОСЕ: Отац одржао говор - Не знам где сам заказао
31. 01. 2023. у 22:12
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Милановић изненадио све: "Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат"
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић поручио је да његова земља нема непријатеља осим Србије, и упозорио да се Европска унија све више удаљава од мировног пројекта и јача процесе наоружавања, уз ограничен утицај мањих држава.
24. 04. 2026. у 11:29
Коментари (0)