НОВИ ДОКАЗИ ТУНИЋЕВОГ ЗЛОЧИНА У РАКИТЈУ: Суду предате фотографије и снимци

Слађана Матић

14. 09. 2023. у 19:05

ПУНОМОЋНИЦИ оштећених у поступку против Бранка Тунића оптуженог за ратне злочине у загребачком логору Ракитје 1991. године, предали су нове доказе против њега Суду за ратне злочине у Београду.

НОВИ ДОКАЗИ ТУНИЋЕВОГ ЗЛОЧИНА У РАКИТЈУ: Суду предате фотографије и снимци

Бранко Тунић, Фото ЕПА

 То су одређене фотографије, снимци, исправе и документација, коју су прибављени у Хрватској и у вези су са кривичним делом. Туниће је оптужен за ратни злочин над заробљеном војницима ЈНА српске националности, за злостављање и мучење њих 16 и убиство војника Марка Утржана (20).

Судско веће је на данашњем претресу ове доказе уручило и тужиоцу и оставило му време да се о њима изјасни.

Следеће суђење Тунићу у одсуству одржаће се у новембру, када ће бити саслушани вештаци балистичке и медицинске струке.

Већина сведока који су до сада испитивани у поступку против Тунића, потврдили су да је он убио Марка Утржана, препознали су га на сликама и описали га као насилног човека који је претио војницима српске националности.

Данашњем главном претресу присуствовала је сестра убијеног војника Марка Утржана. Њега је тог 30. септембра 1991. године Тунић одвео у подрум зграде где га је везаног тукао и онда упуцао у лице из пиштоља. После је лагао да га је војник ЈНА напао и отео му пушку, што су негирали сведоци други војници који су били у подруму. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)