ПРОМЕЊЕНА ОПТУЖНИЦА ЗА ЛИКВИДАЦИЈУ БЛАЖА ЂУРОВИЋА: Тужилаштво Весковића терети за убиство са НН помагачем, а Иванова због оружја

Јелисавета Љутић

26. 09. 2024. у 16:00

У ВИШЕМ суду је на дашањем суђењу оптуженима за убиство Блажа Ђуровића у марту 2018. године. у београдском насељу Душановац, надлежно тужилаштво преиначило оптужницу, односно изменило кривична дела за која су се до сада теретили.

ПРОМЕЊЕНА ОПТУЖНИЦА ЗА ЛИКВИДАЦИЈУ БЛАЖА ЂУРОВИЋА: Тужилаштво Весковића терети за убиство са НН помагачем, а Иванова због оружја

Novosti

Тако се Дарко Весковић Прика терети за тешко убиство, али сада не са Немањом Ивановим, који је био оптужен за исто дело, него са НН извршиоцем.

Тужилаштво је оптуженом Иванову "скинуло" тешко убиство и он се измењеном оптужницом, терети за недозвољено поседовање и ношење ватреног оружја.

Обојица оптужених, иначе, после више од 6 година проведених у притвору, од пролестос, када им је исти укинут, на заказана суђења долазе са слободе. Њима је он замењен блажом мером - кућним притвором уз ношење нанонгвице.

Од почетка процеса, и Весковић и Иванов у потпуности негирају дела која су им стављена на терет и тврде да су невини и да кобне вечери, уопште нису били у Београду, а камоли из аутомобила у покрету, из аутоматске пушке са чак 29 метака, упуцали Ђуровића, како тврди Тужилаштво.

У овом судском поступку, где су се више пута мењали чланови судског већа, највише се полемисало око начина узимања трагова ДНК и око тога ко је те анализе радио.

Вештаци кажу да је лабораторија у којој се чувају ДНК узорци врло добро обезбеђена, да су докази додатно закључани и да је мало вероватно да је неко са стране или из полиције могао да уђе и узме неки узорак. С друге стране, браници оптужених тврде супротно, да су ДНК узорци "контаминирани" и на тај начин "подметнути" њиховим клијентима.

Суђење се наставља у новембру саслушањем вештака.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Имају камено срце: Ово је најбезосећајнији хороскопски знак