ПЕДАГОШКОМ АСИСТЕНТУ 18 ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦА ЗАТВОРА: Изречена пресуда у Вишем суду у Сомбору за злостављање малишана у вртићу у Оџацима
ПЕДАГОШКИ асистент И.О. (28) из Богојева, осуђен је данас у Вишем суду у Сомбору, неправоснажном пресудом, на јединствену казну од 18 година и три месеца узатвора. Он је оглашен кривим за укупно 29 кривичних дела недозвољене полне радње из члана 182. став 2. Кривичног законика у вези са чланом 181. став 3. Кривичног законика и једног кривичног дела приказивање, прибављање и поседовање порнографског материјала и искоришћавање малолетног лица за порнографију из члана 185. став З. у вези са ставом 2. Кривичног законика.
ФОТО: сајт виши суд сомбор
Како су за "Новости" рекли у Вишем суду у Сомбору, притвор према оптуженом И.О. продужен је до упућивања на издржавање казне затвора која му је изречена наведеном неправноснажном пресудом Вишег суда у Сомбору од 11. децембра 2025. године, а најдуже док не истекне време трајања казне изречене наведеном неправноснажном пресудом.
Оштећени су ради остваривања имовинско - правних захтева упућени на парнични поступак, а окривљени обавезан на сношење трошкова кривичног поступка, који ће бити одмерени у писаном отправку пресуде.
Родитељи малишана, после изрицања пресуде, кажу да је оволиком казном, на неки начин правда задовољена.
- Искрено, нисмо очекивали да ће бити оволика казна - каже мајка једног од злостављане деце. - Ипак, траума нашој деци и нама због свега доживљеног остаће до краја живота, и морамо се трудити, да колико је то год могуће, заборавимо. Важно нам је да он није на слободи, и да не може да науди још неком детету.
Педагошки асистент се сумњичи да је предметне радње предузимао у дужем временском периоду у континуитету од лета 2022. до 4. маја 2023. године према већем броју оштећених, односно деци која су роођена 2017., 2018., 2019. и 2020. године, злоупотребљавајући положај особе којој су деца из педагошке установе била поверена на старање и негу.
За читав случај у јавности се сазнало када је један четворогодишњи дечак родитељима испричао како га је у вртићу педагошки асистент нагог фотографисао, након чега су одлучили да провере дечакове наводе. После разговора са прхилогом, утврђено је да је дететов исказ веродостојан, случај је пријављен полицији, и И.О. је убрзо ухапшен и од тада се налази у притвору.
Препоручујемо
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)