БиХ изручила Србији Сањина Штилића: Пред судом средином маја
САЊИН Штилић, који је оптужен да је пуцао и убио Милана Шушу испред његове куће у Земуну 17.2.2024. године, изручен је прошле седмице из БиХ Србији.
Foto: Društvene mreže
После тог злочина Виши суд у Београду расписао је за Штилићем међународну потерницу и после непуне две године скривања он је ухапшен 4.12.2025. године у Сарајеву.
Док је био у бекству Штилићу је одређен притвор, а сада је Кривично ванпретресно веће Вишег суда у Београду оставило на снази то решење и он је пребачен у Централни затвор. Притвор му је сада одређен због опасности од бекства и да не би поновио кривично дело.
Врло брзо после убиства Шуше полиција је ухапсила Бранка Савовића, који се са Штилићем терети за тешко убиство у саизвршилаштву. Њему је суђење почело у Вишем суду у Београду, а у истом поступку Штилићу се судило у одсуству. Када се у децембру сазнало да је првоокривљени ухапшен, заказани претреси су три пута одлагани, јер се чекало његово изручење и он би у судници требао да се појави на суђењу средином маја.
Према оптужници Штилић и Савовић су пратили кретање Шуше и тог дана су га чекали да изађе из куће. Савовић се терети да је био у ауту и надгледао, а Штилић је мало даље чекао са спремним пиштољем. Када је Шуша изашао и затворио капију, Савовић је то јавио Штилићу преко криптоване апликације, који је притрчао и пуцао у Шушу. Испалио је у њега шест метака. Након тога су побегли.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру
МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.
15. 06. 2026. у 10:10
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)