ХТЕО ДА ДИГНЕ ПОЛИЦАЈЦА У ВАЗДУХ? У Новом Саду подигнута оптужница против Земунца, експлозив поставио у лифту!
ВИШЕ јавно тужилаштво у Новом Саду подигло је оптужницу против Ђ. М. (28) из Земуна због оправдане сумње да је починио кривично дело недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних направа.

Фото: Depositphotos
Он се сумњичи, како је данас саопштило новосадско ВЈТ да је 5. априла у Новом Саду у Улици Илије Бирчанина код броја 9, неовлашћено носио минско-експлозивна средства, и то минско експлозивну направу велике разорне моћи са даљинским активирањем.
Овај двадесетосмогодишњак је, како смо раније писали, ухапшен недалеко од зграде у Улици Илије Бирчанина у новосадском насељу Детелинара, у којој станује пензионисани полицајац Далибор Богдановић Боћа, који је и раније био мета „бомбашких“ напада. На снимку са надзорне камере у улазу у зграду у којој станује Богдановић, види се да мушкарац осумњичен за ношење експлозивне направе, са заштитном маском преко лица и торбом злази у зграду без икаквих проблема, и после кражег задржавања је са истим ранцем, у ком је нађен експлозив, напустио зграду.
Према незваничним сазнањима, импровизована експлозивна направа се налазила у плафону лифта, а претпоставља се да је мета напада био Богдановић и да је осумњичени тог дана дошао како би је узео и изнео из зграде.
Није искључено да је овај догађај повезан са оним од 15. јануара, када је полиција пријављено да је у тој згради постављена бомба, и тада је пронађен бицикл на којем се налазио мобилни телефон облепљен изолир траком из ког су вириле жице.
Земунцу Ђ М. (28) је продужен је притвор до 3. јуна, а за ово кривично дело запрећена је казна затвора од две до 12 година.
Препоручујемо

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)
КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.
12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10
Коментари (0)